Wpis z mikrobloga

Pytanie na dziś - dlaczego nasze Państwo (z kartonu i dykty) nie wpadnie na wspaniały pomysł, mianowicie żeby zapewnić miejsca dla dzieci w przedszkolu, żłobkach dziecią i zachęcić rodziców do pracy to po porostu zamiast na konto rodzica przelewać 800plus co miesiąc to zmniejszyć to do 200 zł, a resztę przelewać na konto przedszkola, żłobka do którego uczęszcza dziecko( mówimy tutaj o państwowych). Wydaje się mi że, wzmogło by to konkurencję na rynku. W końcu może przedszkolanki nie tylko lubiły by swoją pracę ale również miały z tego jakiś pieniądz. Oczywiście trzeba by było dodać regulacje że pieniądze pozyskane w taki sposób powinny być spożytkowane tylko na potrzeby przedszkola, a nie na przykład szkoły w przypadku zespołów szkolno przedszkolnych. Może dzięki temu udało by się zatrudnić więcej przedszkolanek i utworzyć więcej grup wiekowych? Co myślicie o takim pomyśle?
  • 6
  • Odpowiedz
@Voknil: Ale wiesz, że państwowe przedszkola i żłobki już dostają kasę za każde przyjęte dziecko i żadne dodatkowe pieniądze nic nie dadzą.
  • Odpowiedz
Pytanie na dziś - dlaczego nasze Państwo (z kartonu i dykty) nie wpadnie na wspaniały pomysł, mianowicie żeby zapewnić miejsca dla dzieci w przedszkolu, żłobkach dziecią i zachęcić rodziców do pracy to po porostu zamiast na konto rodzica przelewać 800plus co miesiąc to zmniejszyć to do 200 zł, a resztę przelewać na konto przedszkola, żłobka do którego uczęszcza dziecko( mówimy tutaj o państwowych


@Voknil: to bardzo proste

500+ czy 800+ to
  • Odpowiedz
@Voknil: Ale ja to tluke od dawna (i zbieram minusy... ciekawe dlaczego :D)

Podales przyklad przedszkola - spoko ale mozna to ogolniej zrobic.

Te 800 jest w zalozeniu na dzieciaka? Tak?

Wiec niech idzie na dzieciaka - A co jest najwazniejsze dla dzieciaka? Zdrowie i edukacja. Kiedys robilem szybki research. Nie chce mi sie teraz szukac ale wyszlo mi ze kazdy nauczyciel by mogl dostac 2500 podwyzki gdyby 300 pln z
  • Odpowiedz