Wpis z mikrobloga

@IroL: Zobacz czy w umowie nie ma zapisu o zakazie wyjazdu poza stan, kary mogą być srogie typu 5k usd. Chyba, że nigdzie dalej nie jeździsz to luzik. Wiadomo, przy odbiorze auta zdjęcia każdej strony, każdej ryski i zadrapania. Czasem jak nie ma się do czego przyczepić potrafią doliczyć grubą kwotę z kaucji za "dodatkowe" sprzętanie, bo stwierdzą, że ktoś tam zwymiotował. Ciężko się odwoływać jak wrócisz do PL, a oni
  • Odpowiedz
  • 0
@FilipWWL Właśnie planuję wyjechać autem do Nevady i tam zostawić ale żadna z firm dokładnie nie określa w umowie jaki będzie ostateczny koszt. Dziwne.
  • Odpowiedz
@IroL o jakich wypożyczalniach mowa i jakim aucie? Ja biorę zawsze suva w Hertz i wiem ile zapłacę oraz biorę LDW i LIS żeby unikać dyskusji o ryskach i szkodach, których te auta mają dużo ;). Raz dostałem service charge za wymianę auta to załatwiłem sprawę w ciągu 10 minut po zdaniu auta, poprawili rozliczenie i tyle
  • Odpowiedz
@IroL jesli nie mieszkasz w stanie w ktorym wypozyczasz bedziesz potrzebowal karty kredytowej.
Do ceny wypozyczenia dolicz ubezpieczenie, liability pojdzie z twojego ubezpieczenia o ile masz w stanach auto i prawo jazdy. Dodatkowe ubezpieczenie ma na celu pokrycie uszkodzen wypozyczonego auta jesli ty bedziesz winnym kolizji.
Wypozyczajac i wykupujac ubezpieczenie przez posrednika (np expedia) w razie wypadku sprawa idzie przez twojego ubezpieczyciela, jesli wypozyczasz bezposrednio z np enterprise i tam wykupisz ubezpieczenie,
  • Odpowiedz
@Szkodnik1 przeciez mileage jest chyba zawsze unlimited. Jak nie oddasz zatankowanego auta moga cie policzyc wiecej za tankowanie.
@Mihaueck nigdy nie mialem problemu z rysami, sprawdzaniem auta przed i po powrocie. Ta czesc procedury jest kompletnie olewana. Jednak dla pewnosci zawsze robie rundke w kolo auta z kamera.
  • Odpowiedz
@IroL: ja wypozyczalem rok temu w Washington DC i oddawalem w Miami - w Hertzu. Generalnie wszystko spoko (dopoki nie odholuja Ci auta, wtedy dzieja sie cuda). Na stronie hertza wszystko wyklikalem, wiedzialem jaki koszt od a do z. Teraz za kilka dni biore przez expedie (z jakims ich ubezpieczeniem), w LA wlasnie, tez jest bez limitu km, a mam zamiar objechac kilka tysiecy km.
  • Odpowiedz
@Szkodnik1: @BlackF @Mihaueck zastanawia mnie dlaczego akurat hertz. Ja od jakiegos czasu uzywam tylko enterprise i nigdy nie mialem limitow, doplat za oddanie w innym stanie a czasem nawet po oddaniu auta ich pracownik podwozil mnie do mojego auta (10-15 min)
  • Odpowiedz
@cerbera Wziąłem pierwszy z brzegu, tak jak wcześniej wspominałem zależy od deal'u, jak kiedyś wynajmowałem to były limity, dużo czasu upłynęło, a takie rzeczy się zmieniają.
  • Odpowiedz
@cerbera: po prostu było najtaniej po podliczeniu wszystkich ubezpieczeń itp. Jutro mam wynajem w dollar, tez tylko temu ze bylo najtaniej :p

Natomiast doplata za oddanie w innym stanie - no w tamtym roku hertz kasował za to flat fee 500$.
  • Odpowiedz