Wpis z mikrobloga

Czy lepiej kupić klimatyzator chiński typu Gree/AUX czy lepiej dopłacić do japońskich firm jak Daikin/Mitsubishi?

Głównie chodzi mi o usterkowość i ew problem z naprawami w razie awarii (dostępność części/możliwość naprawy przez serwis, itp.). To nie jest jakiś sprzęt wyjątkowo skomplikowany...

Podzwonilem po instalatorach ale mam wrażenie że każdy poleca co innego czyli pewnie to, na czym ma najlepszą marżę.

#klimatyzacja #klimatyzator
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vajroos: w pierwszym mieszkaniu miałem MDV i zero problemów przez niemal 6 lat, potem sprzedałem mieszkanie. Teraz mam Rotenso i również bez problemu. Moim zdaniem - nie warto dopłacać za markę, bo te chińczyki typu Rotenso, Midea czy MDV właśnie są bardzo dobrej jakości. Nie wiem jak z najtańszym sprzętem, ale średniaki z Chin dają radę.
  • Odpowiedz
@vajroos: ja montuje gree i rotenso i praktycznie brak problemów. Na 500 klim to może 2 albo 3 miały problemy w czasie gwarancji. Jeśli będziesz robił przeglądy to z gwarancją nie będzie problemu. Dystrybutor też nie robi pod górkę jeśli chodzi o Gwarancję
  • Odpowiedz