Wpis z mikrobloga

Mam elektryczne auto dla dzieciaka i sądzę ze bateria jest już padaka. Więcej foto dam w komentarzach. Muszę kupować takie same akumulatory jak na zdjęciu i łączyć je szeregowo, czy mogę coś pokombinować? Zastanawia mnie ładowanie, w instrukcji jest napisane że trzeba ładować (ładowarka jaka dostałem to jak do tel. 12v 1A) w przybliżeniu 8-10h.
Czy można kupić i próbować dopasować akumulator 12v pojemniejszy ?
Jeśli bym go kupił to jak wtedy to ładować, taką ładowarka to pewnie wieki o ile się uda, bo coś wskaźnik ładowania nawala.
Chciałbym aby auto docelowo jeździło dłużej i np żwawiej pod wzniesienia o ile to możliwe.
#akumulator #prad #elektryka #elektronika trochę #samochodyelektryczne :)
kotbezbuta - Mam elektryczne auto dla dzieciaka i sądzę ze bateria jest już padaka.  ...

źródło: IMG_7660

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@WstretnyOwsik: nie zwiekszysz szybkosci .Jak wstawisz aku o takim samym napięciui ale większej pojemności to tą samą ładowarką będziesz ładował dłużej i zwiększy ci się zasięg (dotyczy klasycznych aku kwasowych) jak zmienisz aku na cokolwiek innego to musisz mieć dedykowaną ładowarkę, bo albo nie zadziała, albo nie naładuje albo spalisz dom czy tam garaż.
  • Odpowiedz
@WstretnyOwsik: jakbyś chciał zwiększyć prędkość przy tej samej baterii to możesz zmienić przełożenie, ale to daremna robota
jakbyś chciał żeby szybciej jeździło bez tego to możesz zmienić baterie, ale to wymaga wymiany całej elektroniki a to jest równie bez sęsu
  • Odpowiedz
  • 0
To załóżmy że ten
allegro.pl/oferta/akumulator-zelowy-bezobslugowy-12v-7ah-zasilanie-ups-do-autka-zabawki-14524598274 , zmieściłbym do środka, i będzie działać? Jak tak to jaką ładowarkę nie za miliony kupić żeby ładować może bezpośrednio podłączając do kłem?
  • Odpowiedz
@kotbezbuta: sprawdź czy jakiś prostownik procesorowy nie naładuje Ci tego akumulatora (jestem prawie pewien, że naładuje) Wtedy w razie potrzeby naładujesz sobie akumulator w samochodzie, dzieciakowi pojazd, motocykl czy co tam jeszcze masz
  • Odpowiedz
12v 8/9Ah załóżmy że będzie fizycznie pasować. To mogę podłączyć i będzie git? Jak to potem efektywnie ładować ?

@kotbezbuta: Normalnie ładować, tak samo. Nie będzie różnicy, to tylko aku, w zasadzie dowolną ładowarką "samochodową" też to naładujesz, jak każdy taki aku, czy motocyklowy. To nie żadna kosmiczna technologia, to że jest żelowy czy inny - nadal chemią jest elektrolit + płyty ołowiane, a czy elektrolit jest związany w żelu,
  • Odpowiedz
nie zwiekszysz szybkosci .Jak wstawisz aku o takim samym napięciui ale większej pojemności to tą samą ładowarką będziesz ładował dłużej i zwiększy ci się zasięg


@FilipWWL: @kotbezbuta To prawda, ale nieznacznie prędkość też wzrośnie - bo na obecnym karfoflu (udającym aku) pod obciążeniem zapewne napięcie znacznie spada, więc i moc spada. Jak da większe (pojemnościowo) aku, to będzie ono miało mniejszą rezystancję wewnętrzną, i mniejszy spadek pod tym samym
  • Odpowiedz
  • 0
@hrumque: dzięki za odpowiedz. Właśnie nie rozumiem idei spięcia tego w szereg, auto ma ,,skrzynie" i na niej oznaczenia D N i R, na pilocie do sterownia mam przycisk SPEED i jakby 3 tryby prędkości do przełączania
  • Odpowiedz