Wpis z mikrobloga

Witam,
Mam taki problem, że co kilka dni router odłącza od internetu wszystkie podpięte urządzenia (zarówno te podłączone po wi-fi jak i po kablu). Sprawa dotyczy światłowodu #inea i routera ZTE 3640.

W październiku poprzedniego roku dostałem z Inei nowy router, właśnie ten ZTE 3640. Było to na moją prośbę, ponieważ stary nie obsługiwał wifi 6. Dodam, że z internetem z Inei nigdy nie miałem większych problemów (pomijając ogólnopolskie awarie, które były sprawnie usuwane).

Po podłączeniu, aż do lutego tego roku, wszystko śmigało, zero problemów. Pod koniec lutego zaczęło się to randomowe rozłączanie. Wyglądało to tak, że jednego dnia wszystko działało dobrze, a na drugi dzień rano, żadne urządzenie nie było podłączone do routera. Ręczna próba połączenia telefonu z wi-fi nie przynosiła rezultatu.

Podobnie z urządzeniami połączonymi kablem. Po włączeniu Xboxa, konsola pokazywała brak sieci.

Za każdym razem pomagał restart routera. Po ok. minucie od wyłączenia/włączenia, wszystkie urządzenia łączyły się automatycznie.

Kilka razy zgłaszana usterka do inei, ostatecznie zdecydowano o wymianie routera na nowy. Nowy router (taki sam model ZTE H3640) podłączono pod koniec kwietnia. Ponownie, przez cały miesiąc zero problemów. Aż do dzisiaj tj. do 26 maja. Znowu wystąpił ten sam problem. Restart znowu pomógł. Router nie sygnalizuje żadnej awarii, zero komunikatów w logach, wszystkie diodki na zielono.

Do routera podpięte mam przez wi-fi: trzy telefony, radio, i laptop. Kablem podpięte są: dwa telewizory i konsola Xbox.

Czy ktoś zetknął się z takim, bądź podobnym problemem????

#inea #swiatlowod #zte #kiciochpyta #internet
  • 1
  • Odpowiedz
@Gadgetztan wiesza się, musiał byś na połączeniu kablowym spróbować wejść w panel administracyjny. Jeżeli nawet to nie zadziała to kolejna wymiana. Może to wina softu (jakaś dziwna zmienna daty, czy inny głęboko zaszyty bug w logice) może awaria sprzętowa ( uszkodzony zasilacz lub sekcja zasilania routera)
  • Odpowiedz