Wpis z mikrobloga

Dzień dobry,
#steamdeck czy #switch ?

Mam bibliotekę gier na steam, ale z drugiej strony fajnie jakby można było pograć również imprezowo w parę osób przed TV jakby się joycony dokupiło. Switch kosztuje też połowę mniej i można grać offline, ale kojarzę, że w przyszłym roku chyba switch 2, więc tutaj opłacalność wchodzi? Z kolei na steamie można zagrać również w gry na gogu i ściągnąć jakiś emulator do switcha? Jak wyglądają inne typy gier na switchu? Bo szczerze jedyne co bym może chciał zobaczyć to ten Mario Party i ew. Zeldy, bo nigdy nie byłem jakimś wielkim fanem platformówek - pytanie czy każdy tak mówi do czasu, aż tej konsoli nie kupi i odmienia jego całe życie.

Nawiasem mówiąc w jaki sposób w takim razie ten switch żyje i osiąga takie słupki sprzedaży skoro pod każdym względem przegrywa ze steamdeckiem?

Dlaczego steamdeck w mediaexpert 1TB kosztuje 5 koła, a na steamie 3k? Wtf

#pytanie #steam #nintendo #nintendoswitch

https://preview.redd.it/steam-deck-memes-could-make-linux-popular-feel-free-to-edit-v0-zht030i4cj4a1.jpg?auto=webp&s=50eb0c1dd91207c8f1ec03af96c7e6cd807396e5
Morguliusz - Dzień dobry, 
#steamdeck czy #switch ?

Mam bibliotekę gier na steam, al...

źródło: steam-deck-vs-switch.large

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@Morguliusz: Bo jest to konsola, instalujesz grę, albo wsadzasz kartridż i grasz. Szczególnie w jakieś ex-y. Po drugie - no jest mniejsza niż steamdeck, niektórzy miłośnicy handheld-ów nie zaliczają za bardzo steamdeck-a do tej grupy. Jest dla nich za duży i za ciężki. Dodatkowo cena. Jak chcesz pograć teraz nawet w jakieś niszowe gierki, żeby bateria nie padła od razu to na eshop-ie masz już całkiem sporo przeniesionych na platformę Nintendo.
  • Odpowiedz
@Morguliusz SD jest zajebisty pograsz sobie w cybrpunka i w indyka. Emulatorow jest na potęgę. Cena w media wyższa bo muszą na polakach zarobić oczywiście. Ja kupowałem przez steama. Biorę w każdą delegacje a pracuje w delegacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@SpoconyBambik: Bo jak zamierzasz grać tylko w imprezowe gierki i nie interesuje Cię granie w Cyberpunka w 30 klatkach na baterii, bo albo takie gierki Cię nie interesują albo masz kompa za 10k do grania w takie rzeczy na ultra to Swtich jest tańszy. No chyba, że dorwiesz tanio steam deck-a. Z czego nie każdy lubi googlować też i sprawdzać co jak sparować i ustawić potem, żeby na pewno działało. W
  • Odpowiedz
@SpoconyBambik: no w sumie można i tak. Koniec końców myślę, że oba sprzęty maja pewna swoją rację bytu, mają pewne plusy i minusy, ale mocno zależne od upodobań kupującego. W przypadku OP-a może rzeczywiście taka opcja jaką opisujesz ma sens. Ja się trochę bardziej też odnosiłem do stwierdzenia:

"Nawiasem mówiąc w jaki sposób w takim razie ten switch żyje i osiąga takie słupki sprzedaży skoro pod każdym względem przegrywa ze steamdeckiem?"
  • Odpowiedz
Nawiasem mówiąc w jaki sposób w takim razie ten switch żyje i osiąga takie słupki sprzedaży skoro pod każdym względem przegrywa ze steamdeckiem?


@Morguliusz: Bo to konsola od Nintendo do grania w gry Nintendo które nie są nigdzie dostępne poza tą jedną konsolą (i emulatorami). A fani gier Nintendo to delikatnie ujmując specyficzna grupa - dostają od ponad 20 lat cały czas prawie te same gry z trochę lepszą grafiką (ale
Hirunkan - >Nawiasem mówiąc w jaki sposób w takim razie ten switch żyje i osiąga taki...

źródło: nie-boli-go-to-nasz-najtwardszy_2017-12-08_09-31-26

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
Dzięki za odpowiedzi ( ͡° ͡°)

@JestemZmarnowanymZyciemJacka Nie no dla mnie jedno jak i drugie jest jak konsola.

@DoBiedryIdeAlboNieIde: a to nie wiedziałem, że można inne pady podłączyć - bardzo ciekawe. Czy mógłbyś rozwinąć? Da się do TV podłączyć?

@luji No ale ponad 2k różnicy? Przecież to obłęd. Ogólnie polecasz jakąś wersję? Czy teraz kupiłbyś jakąś inną? Rozumiem, że jak się ściągnie na dysk to nie potrzebuje
  • Odpowiedz
@Morguliusz sd działa jak normalny pc więc tak ja będzie ściągnięta to nie trzeba neta żeby grać. Teraz kupilbym pewnie wersję z oledem sam mam pierwsza z największą pamięcią i zestaw kart sd. Pewnie będę wymieniał dysk na większy jak znajdę czas jesienią/zima.
  • Odpowiedz
  • 0
@Pawcio_cukierek no jak nie pogra w BD? Przecież jest na Switcha. Bierz NS OLEDa, śmiesznie tani, akurat zdążysz ograc mobilnie exy od N a nie jak w SD będziesz na kablu. Jakieś 2 lata temu kupiłem NS synowi lat wtedy 6, od tego czasu gra on, ja, lub wszyscy w trójkę, a jak jest impra to nawet w 6 osób. To ciągle dobry sprzęt.
  • Odpowiedz
@Pawcio_cukierek: to nigdy nie byla platforma pod AAA z PC, ale wiekszosc gier od N nadal wyglada super, ja wybralem NS glownie pod dziecko, ale chyba z nim zostane i z nastepcą, Mimo mocnego PC to gierki lubie ogrywac "mobilnie", na kanapie
  • Odpowiedz
to nigdy nie byla platforma pod AAA z PC, ale wie


No wiem dlatego szczególnie teraz gdy switch 2 jest już na horyzoncie i został zapowiedziany to moim zdaniem lepiej brać steam decka niż 8 letniego tableta.
@Gooma
  • Odpowiedz
@Morguliusz na decku jak chcesz to też pograsz z innymi. Na wakacje ostatnio wziąłem, żeby z kobitą pograć wieczorami. Jakiś mały hub USB, żeby podłączyć do tv plus dwa pady, które i tak miałem - typu pdp. Aczkolwiek mam też jakieś stare od PS4 i też by działały.
  • Odpowiedz
  • 0
@neib1: Jaki hub polecasz? Bo na necie czytałem różne opinie o tych tańszych, że np. po kilku miesiącach potrafiło się coś zjarać i że lepiej kupić oryginał od steama.
  • Odpowiedz