Wpis z mikrobloga

witam
Planuje kupic zegarek, ale nie jestem za bardzo obeznany w tych tematach. Wpadl mi w oko seiko srph85k1. Na jakiej stronie/ew. sklepie moge kupic zegarek? (niekoniecznie ten, po prostu jakie strony polecacie, jakich nie) Na co powinienem zwrocic uwage przy zakupie? Czego nie kupowac? itp. Za wszystkie rady w gory dziekuje

#zegarki #zegarkiboners
dankan772 - witam
Planuje kupic zegarek, ale nie jestem za bardzo obeznany w tych tem...

źródło: image

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
Chrono24, Watchbandit lub bezpośrednio na stronie producenta.
Zegarek spoko, ale za nieco więcej możesz mieć fajnego microbranda typu Zelos, Henry Archer, Selten, Wise, Circula, LeJour, Ocean Crawler, RZE, Direnzo czy Baltic. Budżetowe Seiko są mocno przeciętne. Najtańszy mechanizm, słabo pomyślane bransolety i średnie wykonanie.
  • Odpowiedz
Szukałbym jednak w sklepie stacjonarnym.

To jednak biżuteria. Nie kupujesz tego, żeby oszczędzać pieniądze, a na żywo zawsze inaczej wygląda.


@wykopyrek: Coś cię chyba ominęło – od 10 lat można zwrócić zakup w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
  • Odpowiedz
@cleopatre: Wręcz żaden nie musi. Dlatego właśnie polecam mu zakup z netu, obejrzenie na żywo, przymierzenie na spokojnie i ewentualne odesłanie jak się nie spodoba. Przy najtańszych zegarkach (do 2-3k) ani nie ma rabatu za „trzaśnięcie drzwiami”, ani nie wróżę realnych skutków negocjowania ceny, więc zakup w internecie jest korzystniejszy dla klienta.
  • Odpowiedz
@dankan772: Patrz dokładnie na kraj z którego jest dany sklep. Z Singapuru musisz doliczyć cło i wysyłkę. Wyjdzie podobnie co za ten z Niemiec (ha tfu). Widzę, że chodzi w granicach 1300-1500zł. Serio... Dorzuć te 500zł i za 2000 masz już na prawdę solidny oraz ładnie wykonany zegarek (nawet w tytanie). Ja tak zrobiłem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
od 10 lat można zwrócić zakup w ciągu 14 dni bez podania przyczyny


@DJArmani: i jak to się ma do możliwości przymiarki, porównania, czasem z modelami o klasę droższymi?
Przez internet to można kupować skarpety, czy jakiś komputer, bo to wszystko jedno jakie jest, byle parametry trzymało.
  • Odpowiedz
@wykopyrek: Przychodzi paczka, wyjmujesz z pudełka, przymierzasz. Jak nie pasuje, to odsyłasz i bierzesz inny. Koniec filozofii. To jest Seiko za 1,5k, a nie zegarek ze średniej półki za 30k, żeby za nim jeździć po salonach, negocjować cenę i zachodzić w głowę, czy to dobry wybór. No i na koniec zdradzę ci sekret – nikogo poza tobą nie interesuje, co według ciebie można kupować przez internet, a czego nie można.
  • Odpowiedz
@DJArmani: to nie sekret, że opinia żadnego z nas nie jest istotną w życiu innych ludzi.
Natomiast chyba cię nie zaskoczę, jeśli napiszę w miejscu na śmieszne obrazki, że dzielę się swoimi opiniami z myślą głównie o sobie.
Jeśli zakup nowego zegarka to dla ciebie brzdęk drzwiczek paczkomatu i zapach kartonu, to nie chcę ci zabierać tej przyjemności.
Dla mnie to miła rozmowa z właścicielem małego sklepiku z biżuterią, gdzie każdy
  • Odpowiedz