Wpis z mikrobloga

224 959 + 110 + 41 + 10 + 40 + 27 + 37 + 15 + 101 + 3 + 48 + 14 + 26 + 105 + 46 = 225 842

Siedlce, Jezioro Zegrzyńskie i Noc Muzeów

Klimat w ostatnich tygodniach pozornie jakby lekko zmieniał się na podzwrotnikowy - ostatnio dały się we znaki gorące, bezdeszczowe, słoneczne dni, choć niekiedy dość wietrzne, a noce bywały niespodziewanie zimne.
Tak było właśnie podczas wyjazdu do Siedlec (1), który zaplanowałem późną nocą. Wydawałoby się, że kurtka zimowa i rękawice to abstrakcyjny pomysł na rower w maju ale nic bardziej mylnego. W trasie temperatura spadała do + 1,5 st. C, a nad ranem występował szron.
Z kolei już ubrany na krótko wybrałem się gorącym weekendowym dniem nad Zalew Zegrzyński. Natężenie ruchu na drogach rowerowych wyraźnie się zwiększyło, zwłaszcza na asfaltowym odcinku wzdłuż Kanału Zegrzyńskiego. Za cel obrałem sobie naturalnie sam Zalew, by urozmaicić sobie aktywny weekend sportami wodnymi (2).
W inny weekendowy dzień nie mogłem odpuścić okazji jaką jest coroczna Noc Muzeów, a że aktywność na wodzie mi się spodobała, wyruszyłem popływać na basen na Woli gdzie pływać można było do woli :)
Z pozostałych atrakcji tej nocy odwiedziłem stanowiska Muzeum Techniki przy PKiN, Muzeum Politechniki (4) i Muzeum Powstania Warszawskiego (5).

Zdjęcia:
1 - Staw w Parku Miejskim Aleksandria - Siedlce
2 - Kajakiem po Jeziorze Zegrzyńskim - Białobrzegi
3 - Nowogrodzka Square z iglicą Varso Tower w tle - Warszawa
4 - SCOPE 2.0 - Urządzenie eksperymentalne w Muzuem Politechniki Warszawskiej - Warszawa
5 - Bombowiec Liberator B-24J w Muzeum Powstania Warszawskiego - Warszawa

Przebieg własny: maj 2024 - 883 km

#rowerowyrownik #100km #mtb #ruszwarszawa

Skrypt | Statystyki
ElektrizPL - 224 959 + 110 + 41 + 10 + 40 + 27 + 37 + 15 + 101 + 3 + 48 + 14 + 26 + 1...

źródło: trip-24052024

Pobierz
  • Odpowiedz