Wpis z mikrobloga

@banannq: nie słyszałem o takiej opcji- tzn nie słyszałem żebyś ktoś opróbował, ale czemu nie, pistolety działały na zasadzie zmian kolorów na ekranie i wychwytywał je czujnik w lufie czy coś w ten desen to może i na lcd się da, tylko nie wiem czy EMU obsługuje takie coś :) a dwa gdzie ty ten pistolet podłączysz ?:)
@Kamson_San: podobno chodzi o display lag, pistolet wykrywal czas w jakim pojawial sie jasny punkt na ekranie, opoznienie wyswietlania przez elektronikę nowoczesnych tv uniemozliwia to, tyle w teorii. A ja chciałbym uruchomic prawdziwe urzadzenie, nie emulator:)
@Kamson_San: "Metod działania pistoletów świetlnych jest kilka, sama zasada opiera się na fotodiodach zamontowanych w pistolecie. Po naciśnięciu spustu ekran jest wygaszany, następnie odpowiedni fragment ekranu na chwilę zmienia kolor na biały, pistolet to odczytuje i w efekcie pokazuje (lub nie) trafienie" ~ Wikipedia :D Pistolet się chyba podłączało do wejścia kontrolera
@MrHubciooo: ja to opisałem bardziej laikowato :) ale wejść z pegasusa nie ma nigdzie już takich pinów, chyba że MOZE jakieś przelotki albo samemu polutowac kable, tylko sterowniki musza być do tego, stąd raczej nawet jak podłaczysz nie wiadomo czy będzie działać
Niestety ;-; Nie mogę nigdzie znaleźć kabla RGB bo mi się niszczy.... A pegasusa ostatnio widziałem w sklepie "Wszystko po 5 zł" za 20 zł... Chyba sobie kupie :3