Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci Mam pytanie odnośnie nieruchomości w różnych lokalizacjach. Co uważacie za lepszą inwestycję. Dwie kawalerki w mieście powiatowych typu Piotrków Trybunalski, Częstochowa, czy jedno większe mieszkanie w obwarzanku warszawskim, np. Piaseczno?
  • 17
  • Odpowiedz
  • 0
@farbowanylisek: Chodzi mi bardziej o perspektywy biznesowe, a nie sentyment. W tym momencie jedno duże w pobliżu Warszawy nie daje tego samego zysku, co dwa małe w mieście powiatowym. A transformacja dużego do dwóch małych jest kosztowna.

PS
Chyba podjąłem już decyzję i staram się ją sobie usprawiedliwić :)
  • Odpowiedz
@arysto2011: W małych miastach jest większe ROI z kawalerki, bo ogólnie jest mniejsza podaż mieszkań. Czasami można się zdziwić ile ludzie płacą za najem w takich miejscach.

I Piaseczno to nie Warszawa, więc zawsze będziesz słyszał, że 'to nie Warszawa i dlatego drogo'.
  • Odpowiedz
@arysto2011: wychodzisz z domu w Ożarowie, 5 min idziesz na pociąg , 5 min czekasz na pociągi i w 20 minut jesteś w centrum gdzie masz dwie linie metra a z czasem nawet 3. Do stacji metra Mory na polczynskiej masz 12 min autem gdzie masz wielki parking P+R

W Piasecznie wychodzisz, idziesz 5 min , czekasz 5 min, jedziesz 15 min, wysiadasz pod wiaduktem na zadupiu przy ekspresówce i
  • Odpowiedz
  • 0
@kapitan-zbik-90: Zawsze możesz wysiąść na ochocie, albo śródmieściu i wtedy masz do wyboru do koloru :) Nawet pod Pałacem Kultury się znajdziesz. Wprawdzie w 25 minut, a nie 15, ale... Sam jeździłem do roboty na śródmieście - przesiadka na metro i do pracy pod rondem Daszyńskiego wysiadałem.

Ale mniejsza z tym. Ja wiem, że to zalety. Tylko teraz słabo się to spina finansowo i rozmyślam nad usprawnieniem.
  • Odpowiedz
@arysto2011: my sprzedaliśmy ostatnio w Zamościu, wiesz dlaczego? Bo jak zaczną umierać w powiatowym rodzice Twoich znajomych to będzie nagły wysyp mieszkań bo dzieci mają już życie w dużych miastach. . Już covid to pokazał gdzie jest wzrost sprzedaży mieszkań a po wystroju widać że mieszkali starzy 20 lat bez remontu. Później jak będzie wysyp ofert to zostaniesz z ręką w nocniku.

Koledze umarła mama to zaraz po pogrzebie wystawił
  • Odpowiedz