Wpis z mikrobloga

Druga ławka ma zapewne opłacone dbanie o nią, sprzątanie, naprawy, konserwację przez okres wielu lat. Zapewne jest też ubezpieczona.


@FrankTheTank: ale przed pisaniem takich głupot to się najpierw zorientuj, kto ogarnia takie tematy i z jakiej kieszeni ma za to płacone XD
  • Odpowiedz
@FrankTheTank: wiele razy o tym słyszałem a jednak za każdym razem kiedy ktoś taką ławkę demoluje to jest taka przez miesiące. Nawet jeśli to to nie powinna być różnica w cenie 100x bo nikt nie wymienia ławek codziennie a w dodatku hurtem i po odliczeniu podatku jest taniej
  • Odpowiedz
@R_O_T_T_E_N: Tego typu wpisy zawsze ściągają dwa typy użytkowników. Jeden typ nie rozumie, na czym polegają przetargi publiczne i bóldupią na lewo i prawo, a drugi doskonale rozumie, jak to działa i żadna cena ich nie dziwi.
  • Odpowiedz
@FrankTheTank: NIE. Ławki w Katowicach po kilku miesiącach od montażu (ofc za grube pieniądze), wyglądały tak, jakby stały tam od 30 lat. Deski zrobiły się czarne przez brak impregnowania. W sumie po kilku pierwszych deszczach drewno zaczęło gnić. Minęło kilka lat, jak już wyglądały jak ze śmietnika, odmalowali je na szybko bejcą (na zgniłe deski). Dopiero później kilkanaście wymienili. Jak tak wygląda to dbanie, to ja dziękuję :D
  • Odpowiedz
@R_O_T_T_E_N: bzdura - ta druga ławka jest zbyt wygodna, ergonomiczna, ma oparcie, jest z drewna. Ta kupiona przez miasto z definicji ma być niewygodna do siedzenia i metalowa bo w zimne dni było zimno w dupę, w gorące parzyła. Kiedyś myślałem, zę to dlatego bo rządzą idioci i #!$%@?, teraz wiem, że to się robi celowo by bezdomni nie mogli na nich spać, nie można było robić popijaw itd.
  • Odpowiedz
@FrankTheTank: Bez przesady. Nawet jak kupuję serwer za 100 tys. z 3 letnią gwarancją Call to Repair (CTR) Service – zgłaszanie awarii 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, gwarantowany czas naprawy w ciągu 6h. to są ułamkowe koszty w porównaniu do ceny tej ławki.
  • Odpowiedz
  • 0
@FrankTheTank: nawet jakbyś tą ławkę wymieniał co roku przez 20 lat, to wyjdzie ledwo 30.000 zł + ewentualna inflacja. A gdzie reszta?
  • Odpowiedz
  • 0
@R_O_T_T_E_N: taka niegospodarność mnie najbardziej wkurza. Pomyślnie ile rzeczy można by zrobić żeby ceny urzędowych zamówień były zbliżone do rynkowych
  • Odpowiedz