Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, założyłem na koniec tamtego roku firmę, która zajmuje się dostarczaniem ekologicznych opakowań dla gastro.
Wymyśliłem nowy produkt, nigdy nie stosowany chyba w całej Europie.
Są to opakowania dla cateringów czy ogólnie dla knajp serwujących swoje dania na wynos (pewnie znacie, najczęściej spotykane są czarne zgrzewane od góry folią). Te moje są wykonane z trzciny cukrowej i zgrzewane są papierem z woskiem.
Cena za opakowanie i papier do zgrzewania jest niższa niż czarnego plastiku z folią.

Dajcie szczerze znaka, co o tym myślicie.

Hejt mile widziany, bez krępacji możecie jechać z koksem :D

Tutaj link do mnie jakby ktoś chciał się zagłębić w temat:
https://pakowanko.com/Pojemniki-do-zgrzewu

#gospodarka #gastronomia #ciekawostki
  • 9
  • Odpowiedz
@galey: jedyne pytanie jakie mi się nasuwa, to czy to jest tak samo trwałe jak plastik i sos tego nie rozdupcy czy coś takiego. Jakbym zajmował się kateringiem i trwałość tego byłaby taka sama jak plastiku i mógłbym jeszcze zmniejszyć sobie koszty: why not.
  • Odpowiedz
  • 0
@ciemny_kolor: testowalismy to w dosyć prosty sposób ale chyba taki rzeczywisty - zrobiliśmy garnek gulaszu :D zgrzaliśmy to w piździec i do lodówki. Po paru godzinach trochę mięknie ale chyba z tej temperatury ale dalej było OK. To ma być ogólnie produkt dla cateringów robiących jedzenie na następny dzień (oni to pakują na zimno i wtedy jest OK) albo dla knajp dowożących do paru godzin. Wtedy jest gitara
  • Odpowiedz
  • 0
@powsinogaszszlaja: zgrzaliśmy tego z 200 sztuk opakowań ale głównie na takich daniach mocno tłustych jak ten wspomniany gulasz albo z dużą ilością sosu. Na ten moment sprzedaliśmy jakieś 1000 sztuk ale to tylko dlatego bo tyle mieliśmy na testy - ale odzew był git bo chcieli dalej brać, chociaż to za mała skala bo tych pudełek sprzedaje się w Polsce dziennie setki tysięcy. Teraz będziemy mieli dostawę w czerwcu 160
  • Odpowiedz
@galey serio trzcina jest tańsza niz czarny plastik? Na stronie chyba jednak cena jednostkowa niższa niż te nowe opakowania. Poza tym zgrzewarka używana do plastiku i tak będzie nanosić cząsteczki nanoplastiku na eko opakowanie () wiem ze to głupstwo bo liczy się i tak zmniejszenie ilości tego sztucznego badziewia ale jednak badania biochem są bezlitosne.
  • Odpowiedz
  • 0
@cyberyna: jak doliczysz podatek SUP czyli to co weszło od 1 stycznia czyli 0.25 zł netto do każdego pudełka to wychodzi korzystnie. A te pudełka są zgrzewane papierem pokrytym woskiem i to on się "wtapia", także tak mi się wydaję, że zgrzewarki ewentualny jakiś nanoplastik może zostać na górze tego papieru no ale fakt, jakiś badziew plastikowy z zgrzewarki może zostać na zewnątrz
  • Odpowiedz