Wpis z mikrobloga

Mirki, mam problem z centralnym ogrzewaniem w mieszkaniu. Ogrzewanie jest sterowane siłownikami przez centralkę i idze do kaloryferów podłogowych. Źródło ciepła jest z bloku, nie mam na niego wpływu.

Podczas włączania ogrzewania wydobywa się straszne dudnienie, słychać wibracje, które stopniowo ustają.

Zlokalizowałem, że dudnienie wydobywa się gdy otwieram przepływ w zaworze - patrz filmik:

https://drive.google.com/file/d/1uQpe91dOXJe2g3f9ByfJxxYmxC1Z-z3l/view?usp=sharing

Ktoś ma pomysł jak to naprawić? Wymieniać zawór? Jak ten zawór w ogóle się nazywa?

#budownictwo #ogrzewanie #hydraulika
everybodykombinerki - Mirki, mam problem z centralnym ogrzewaniem w mieszkaniu. Ogrze...

źródło: zawór dudnienie

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@everybodykombinerki: Zawsze warto spróbować odpowietrzyć co się da. Na górnej belce nie widzę odpowietrznika, ani ręcznego ani automatu, być może jest gdzieś obok, tylko go nie ma na zdjęciu, jak jest automatyczny to trzeba sprawdzić czy działa. (być może nie było potrzeby go montować i instalator tego nie zrobił specjalnie). Następnie można przy włączonym przepływie i wszystkim otwartym na maxa wielokrotnie wcisnąć i puścić ten zaworek jak na filmie tylko wielokrotnie
  • Odpowiedz
@everybodykombinerki: z tego co widzę masz zamienione belki górna z dolną :) belka z zaworami gdzie masz założone siłowniki powinna być na dole i wtedy woda by płynęła w przeciwną stronę niż jest teraz i by siłowniki cicho zamykały przeplyw obecnie masz dudnienie bo sprężyna w zaworze walczy z przepływem wody :) Wyjsciem jest przełożenie belki :) ewentualnie partyzancko zdławić przepływ.
  • Odpowiedz
@mopsik8787: nie wiem czy dobrze rozumiem

teraz, jak sądzę, belka jest na wejściu - po prawej mam biały zawór dławiący, dalej jeszcze spust i czerwony zawór (kranik)

chodzi o przełożenie belki z zaworami tak, by była na wyjściu zamiast na wejściu?
  • Odpowiedz