Wpis z mikrobloga

Mirki, żona się mnie ostatnio spytała, o co chodzi z tym konfliktem Izralesko - Palestyńskim.
Żona jest Azjatką, nie kojarzy tematu tak jak my. Nawet o akwareliscie się w jej kraju tak bardzo nie uczą - u nich bardziej ci źli to Japończycy.

Spytała się mnie, co by się stało, gdyby Izrael upadł i władze nad terenem przejął Hamas. Cóż, wyjaśniłem, że prawdopodobnie spełnił by obietnicę utopienia wszelkich obywateli Izraelu w morzu.

Ale co wy mirki sądzicie na ten temat? Szczególnie mnie zastanawia opinia turbopalestyniarzy. Aktualnie, w Izraelu, wyznawcy wszystkich religii mogą żyć obok siebie w względnej zgodzie, wolni od prześladowania.
Czy turbopalestyniarze wiedzą, jaki plan dla Żydów ma przygotowany Hamas? A może myślą, że oni zrobią uno reverse card, że to dalej będzie cywilizowany kraj, tylko że zwany Palestyna XD? I wcale nikt tam nie będzie zrzucał homoseksualistow z dachów?

#izrael #palestyna
  • 5
  • Odpowiedz
@MisterHeiden: Nie wiem, bo i skąd mogę wiedzieć, ale osobom kibicującym na Wykopie co do ostatecznego rozwiązania kwestii Izraela na pewno się nie spodoba, że duża część z obecnych mieszkańców Izraela bez problemu może potwierdzić polskie obywatelstwo i dostać paszport. :)
  • Odpowiedz
@MisterHeiden: w interesie prawdziwego Polaka nie jest wspierać ani jednej ze stron, analogicznie z konfliktem na Ukrainie. Do momentu jak zaczał się Majdan to Polacy się nie lubili z ukropami i najlepiej to jakby się wystrzelali z kacapami nawzajem a tu nagle politykierzy czują się pociągnięci do odpowiedzialności przejmowania się tą wojną ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz