Wpis z mikrobloga

cześć MotoMirki. poszukuje opcji na muzykę w hełmie. Słuchawki douszne odpadają, na interkomie mi totalnie nie zależy. myślałem nad kupnem ‘Zestaw głośników CARDO Audio Set głośniki JBL 45mm‘. Tylko czy potrzebuje do tego interkomu, czy mogę podpiąć pośrednio do telefonu? może polecicie jakieś inne patenty?
#motocykle
  • 13
  • Odpowiedz
  • 0
@WyjmijKija: raz próbowałem wsadzić kask ze słuchawkami w uszach i mało się nie zesrałem z bólu. zaraz po założeniu już ich w uszach nie miałem. no chyba że są jakieś turbo małe, ale co? na taśmę klejącą do ucha je kleić? XD wiele dousznych słuchawek nie próbowałem, ale każde mi wypadały z ucha
  • Odpowiedz
@grubapijesz: kominiarka by pomogl ale kwestia jak bardzo wystaja i czy nie uciskaja, raz probowalem z dokanalowkami jezdzic, tragedia dla mnie, wole interkom a muzyki slucham w domu
  • Odpowiedz
@grubapijesz: Ostatnio kupiłem Cardo Edge i to jest kosmos po prostu, jeżdżę w tym + zatyczki Loop i gra to jak na warunki motocyklowe po prostu rewelacyjnie, generalnie jestem w szoku - mogę jechać 150 autostradą i nadal komfortowo słucham muzyki. Wcześniej jeździłem z Seną 50S (wersja od HJC do kasku) i tam nie było nawet w 50% tak dobrze, powyżej 100 już było ciężko. Kupa kasy ale imo warto.
  • Odpowiedz
@grubapijesz: Nie powinno być problemu, chyba, ze masz jakieś wyjątkowo słabe wyjście słuchawkowe w telefonie i będą zbyt ciche - niestety nie znalazłem informacji o mocy tych głośniczków, ale nie podejrzewam, żeby pobierały więcej niż zwykłe słuchawki nauszne.
  • Odpowiedz
@grubapijesz: upewnij się najpierw czy masz jacka w telefonie bo to wcale nie jest takie oczywiste xD

Ja miałem ostatnio tę samą rozkminę i kupiłem noeci gocom4 za jakieś 320zł. Imo daje radę, ale nie mam porównania do innego sprzętu. W każdym razie nawet nie daje tego na maksa bo by było za głośno, więc zapas ma spory.
  • Odpowiedz
@grubapijesz: tani interkom z całkiem spoko jakością dźwięku ogarniesz do 300 złotych, polecam od razu używać ich tylko w stoperach bo po prostu brzmi wtedy lepiej i przy większych prędkościach nadal słyszysz jakąś muzykę bez utraty słuchu xD
  • Odpowiedz
  • 0
@tagan: dzięki! właśnie tym interkomem się interesowałem żeby go kupić, tylko właśnie wydać 1600zl żeby sobie muzyki posłuchać i trzy razy do roku z cumplami pogadać to uważałem za lekką fanaberię. dlatego zacząłem kombinować jak to zrobić z samymi głośnikami. dzięki też za sugestie o miejscu w kasku na 45mm, pewnie bym kupił i dopiero później się martwił czemu nie chcą wejść ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@grubapijesz: ja kupiłem jakiś freedconn za 250zł i jest git. Nie chciałem bawić się w kable ani douszne słuchawki bo i tak wypadały z uszu xD A tu słuchawki do kasku, urządzonko przypinane do kasku i elo. Ładuję raz na tydzień/półtora.
  • Odpowiedz
  • 0
@wiktorbo: tylko tak - spirit widzę jest do dwóch motocyklistów (jak już jeżdżę z kumplami to jest nas 4-7) kosztuje ok 500zl + do tego 45mm głośniki 400zl, robi się 900, to przy 900 nie robi mi różnicy czy zapłacę 1600 za topke i z tego co tagan pisał nie potrzebuje nawet 45mm bo seria dobrze gra ¯\(ツ)/¯

no właśnie lekkim festynem mi trąci jechanie z fruwającym kablem koło kiery,
  • Odpowiedz
@grubapijesz: ale czekaj.

Intercom to nie tylko możliwość rozmowy z innymi ale także sterowanie głosowe telefonem, komendy, redukcja szumów, zwiększanie głośności sprzętu wrazem z przyspieszeniem i milion innych rzeczy.

Zakup samych głośników to jest jakaś głupota. Co z tego, że one działają podpięte do drogiego intercomu jak ty chcesz je na zwykłego jacka podpiąć pod telefon xD. Gdyby to jeszcze kosztowało 100 zł. No i co z kablem zwisającym do telefonu będziesz
  • Odpowiedz
  • 0
@wiktorbo: nie no jak już bym kupił interkom to po cholerę mi łączyć się po kablu? kabel wchodził w grę do samych 45mm jbl. ale chyba wyleczyłem się z pomysłu z dyndajacym kablem
dzięki za pomysł ze spirit’em, nie wiedziałem że można się w więcej osób połączyć takim patentem. pomyślę jeszcze
  • Odpowiedz