Wpis z mikrobloga

Chce sobie kupić pigwę suszoną, a tu na allegro raptem 4 oferty na frazę pigwa suszona i 1 oferta na frazę pigwowiec suszony. Co jest? Dam sobie rękę uciąć, że kiedyś (a kupuje regularnie od lat) zawsze był duży wybór, ofert było w dziesiątkach jak nie setkach. Sam kupowałem paczki po 1-0,5kg bo bawić się w takie po 50g jak teraz są to mi się nie chciało. Była jakąś klęska nieurodzaju pigwy? xD czy to zależy od pory roku? a może pigwa/pigwowiec ma inną nazwę jeszcze?
Uprzedzając pytania używam tego do herbaty i wody.
#jedzenie #gotujzwykopem #pytanie
  • 6
  • Odpowiedz
  • 0
@raul7788: Samemu suszyć mi się nie chce xD nie wiem jak to robić, pewnie trzeba by mieć taką suszarkę do owoców/grzybów albo bawić się w piekarniku.
Kupić nie ma problemu, już zamówiłem w jakimś sklepie internetowym ale dziwi mnie po prostu mała ilość ofert i brak dużych opakowań.
  • Odpowiedz
@Vadzior No pigwa to drzewo i ma większe przypominające nieco gruszkę słodkie owoce, a pigwowiec to krzew i ma małe, okrągłe i kwaśne owoce. Też większą część życia nie miałem o tym pojęcia.
  • Odpowiedz
  • 0
@Viking-: rzeczywiście bo nawet jak kupowałem to czasem te kawałki były duże z dziurą w środku, takie jak jajka w plasterkach bez żółtka, a inne jak oliwka/mirabelka pokrojone i bez dziurki często
  • Odpowiedz