Wpis z mikrobloga

Chcesz sobie w swoim Macbook wymienić dysk? Myślałeś że przycebulisz, kupisz bazową wersję 256GB, a potem wymienisz dysk i będziesz wygryw?!

Taki WAŁ! Tutaj nie wymienisz dysku a dlczego? Dlatego że to Apple i nie ma takiego rumakowania, tutaj układy pamięci z których składa się dysk są wlutowane w płytę główną, 2, 4 lub więcej układów jest zestawiona w RAID a do tego trzyma kawałek oprogramowania systemowego.

Oglądajcie jak przebiega taki proces

#macbook #apple #majsterkowanie #komputery #serwispc
Pan_Slon - Chcesz sobie w swoim Macbook wymienić dysk? Myślałeś że przycebulisz, kupi...
  • 16
  • Odpowiedz
@Issac: widzę że to też jest jakis microsoftowy standard. Nie wiem jak teraz, ale surface kiedyś były zaprojektowane, aby nie dało się ich naprawiać.
  • Odpowiedz
@Pan_Slon: Jak już się czepiamy Apple to poruszyłbym również problem laptopów na Windowsie. Apple jest liderem w takich rozwiązaniach i niestety przelewa się to na inne produkty, odkąd w laptopach występują pamięci DDR5 producenci urządzeń nagminnie lutują ram do płyty głównej. Tłumaczą to faktem, że ram zainstalowany w taki sposób potrafi osiągać większe prędkości. (I mają rację, Macbooki od Apple też z tego korzystają jak widać na filmie) Brzmi fajnie
  • Odpowiedz
Nie wiem jak teraz, ale surface kiedyś były zaprojektowane, aby nie dało się ich naprawiać.


@zarroc: A teraz Microsoft postanowił zrobić z siebie przeciwieństwo Apple'a i jednym z głównych założeń jest jak największa naprawialność. I trzeba przyznać, że im się udało, bo od 9 naprawialność bardzo wzrosła.
  • Odpowiedz
  • 1
@a665321 jeszcze gorzej świadczy o Macbookach ( ͡º ͜ʖ͡º)
Surface Pro ma klawiaturę doczepianą, więc dla wielu (w tym mnie) jest to pełnoprawny laptop.
Od dwóch lat ponad używam PRO8 z zadowoleniem.
  • Odpowiedz
Chcesz sobie w swoim Macbook wymienić dysk? Myślałeś że przycebulisz, kupisz bazową wersję 256GB, a potem wymienisz dysk i będziesz wygryw?!


Pan_Slon: Nie żeby coś, ale Apple stosuje takie rozwiązanie od lat i chyba dla żadnego kupującego to nie powinno być niespodzianką.
  • Odpowiedz