Wpis z mikrobloga

#pytanie
Czy ktoś podłączał drugi router w #toya by rozszerzyć sygnał WiFi w domu? Toya blokuje logowanie do panelu swojego routera, nie można wejść w jego adres IP. #it
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@-pafel: olałbym gówniany router i kupił swój.
Ale po co ci wchodzenie w główny router do rozszerzenia zasięgu?
Albo podpinasz po kablu drugi router/ap, albo dodajesz repeater (lub lepiej router w trybie repeater, choć obie opcje gorsze niż acces point). W obu przypadkach nie musisz wchodzić na główny router.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@niegwynebleid żeby dodać do głównego nowe Urządzenie i skopiować ustawienia do nowego. Nie wchodzi mi ustawienie nowego jako bridge. Łatwiej będzie to skonfigurować z acces point?
  • Odpowiedz
@-pafel: przeciez router od toya to sie konfiguruje na eboa, i mozesz sobie co najwyzej haslo wifi i moc zmienic, ja bym szedl w APka, z kazdego routera da sie zrobic APKa, tylko zamiast w wan podlaczasz sie w LAN i wylaczasz dhcp
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@xede na eboa mogę zmienić hasło do WiFi tylko. Podłączyłem lan-lan, zmieniłem IP na IP WiFi, dodałem adres mac, jak tylko wyłączę dhcp to już nie mogę wejść w ustawienia nowego routera na 192.168 i nie działa nic. Jeszcze powinienem zmienić nazwę WiFi i hasło na to główne tak?
Dhcp static, tam coś wpisać?
-pafel - @xede na eboa mogę zmienić hasło do WiFi tylko. Podłączyłem lan-lan, zmienił...

źródło: temp_file8111168243160378724

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@niegwynebleid ustawiłem te sama nazwę, IP i hasło do WiFi. Wszystko w domu połączyło się z nowym routerem (to już prawie ok) tylko nie daje internetu. Co jeszcze muszę zmienić?

Ogólnie jak połączę z tym routerem to wszystko daje inne niż ustawione, inna pulę IP, adres mac, brame, dns
-pafel - @niegwynebleid ustawiłem te sama nazwę, IP i hasło do WiFi. Wszystko w domu ...

źródło: temp_file3395774152535421299

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@niegwynebleid no tak zapomniałam o tym. Ale uwaga hit. zresetowałem nowy router, podpiąłem i działa. Bez mojego kombinowania xD
A jest jakaś możliwość określenia z którym jestem połączony? Ogólnie to średnio się przełączają, jak mam 1 kreskę WiFi i stoję przy starym routerze to nie łączy z nim. Dopiero jak wyłączę WiFi i włączę to łączy z tym co bliżej. Myślałem że to sprawniej pójdzie, ale główny cel osiągnięty :D dzięki
  • Odpowiedz