Wpis z mikrobloga

Kto mi wyjaśni 5 rzeczy:
1. Kraj ziemniaka - ziemniak drogi i importowany bardzo często
2. Kraj jabłka - jabłka drogie i importowane też często
3. Kraj z największym wydobyciem srebra - cena srebra w tym kraju jedna największych zupełnie nie tańsza
4. Kraj węgla z gigantycznym pokładem - kupuje węgiel z zagranicy a w kraju sprzedaje bardzo drogo węgiel
5. Maroko wydaje na wojsko około do 4 MLD dolarów i jest o wiele wyżej w sile armii na świecie niż polska jaka wydaje 4x więcej na zbrojenia!?!?!
  • 4
  • Odpowiedz
@rafal-hard: no nie wiem, wg mnie ceny jabłek w hurcie na przestrzeni 20 lat praktycznie stoją w miejscu względem innych produktów gdzie czasami inflacja już zdążyła zrobić po 100-200%

kraj dupy a nie węgla, węgiel mamy już głęboko i jest coraz trudniej i niebezpiecznej go wydobywać, plus milion regulacji vs kraje 3 świata typu kamerun, indonezja, rosja, chiny, rpa, a nawet australia gdzie jest dużo lepiej dostępny, warunki pracy zatrzymały się
  • Odpowiedz
@alteron: co do węgla, to pomijając jego głębokośc, głównym problemem są wszelkiej maści działacze i związkowcy. Ciekawe ile w tym roku jeszcze będzie podwyżek i protestów. Rok ma ~16 miesięcy, więc mają sporo czasu na wywalczenie kasy.
  • Odpowiedz
@rafal-hard z armia to zobacz sobie np niemcy ile wydaja a nie maja praktycznie wojsk lądowych :p Maroko ma duzo prostego sprzetu a wcielanie mlodych mezczyzn do wojska to typowa praktyka w biednych krajach arabskich (i tak byliby bezrobotni, dawac zasilek za nic to glupota a tak maja chociaz jakiekolwiek zajecie) + slaba waluta i wychodzi tanio. W praktyce to wydmuszka jak wszystkie armie arabskie
  • Odpowiedz