Wpis z mikrobloga

#mechanikasamochodowa #samochody
Czy do wymiany czegoś co się nazywa "baryłką zapłonu" (ignition barrel, chyba ta część, w którą się wkłada kluczyk, bez tego metalowego dalej) albo kostki zapłonu w golfie VI potrzebny też będzie komp? Jakieś kodowanie/programowanie/wymiana immo/zabawa z EEPROM? Czy to się podmienia na zasadzie plug&play?
Muszę wymienić bo mi szyby przy zapłonie wariują w #scirocco
  • 6
  • Odpowiedz
  • 2
@SynuZMagazynu: Jak daję na zapłon (ale częściej już przy samym uruchamianiu silnika) wariują szyby góra-dół o 1cm. Czytałem na forach, że to na 99% wina właśnie "ignition barrel/switch" czyli chyba tego:
https://www.dlaauta.eu/product-pol-12698-VW-Scirocco-2008-kostka-stacyjki.html

I tak nie mam najgorzej, bo u innych przy dużych różnicach temperatur (śnieg, deszcz) szyby się potrafią przy zamkniętym samochodzie samoistnie opuścić do maksimum i potem ludzie wracają do zalanych/zasypanych samochodów xD Coś tam też pisali, że czasami
  • Odpowiedz
@ominous3: U nas mówią na to kostka stacyjki najczęściej. I tam nie ma żadnej elektroniki raczej przynajmniej w starszych vagach tak było. A od immo to było sparownie kluczyka z licznikiem i po 1999 jeszcze z komputerem silnika. Jakbyś miał pin do licznika który w starszych vagach dodawali w dokumentach zakupowych to można sobie vcdsem doprogramować kluczyk. Nwaet do czasów Golfa 4 może 5 kable do pozyskania tego pinu można
  • Odpowiedz
  • 0
@biskup2k: Niby mam 16 letni samochód (2008) a jak chciałem głupie zegary wymienić na poliftowe (bo mam jeszcze ten pomarańczowy wyświetlacz pomiędzy wskaźnikami a chciałem czarno-biały) to już tyle zabawy z tym, że ja pierdziele :/ z EEPROM właśnie szczególnie bo przebieg, potem jeszcze chyba wymiana stacyjki, jakiegoś modułu, programowanie tego, a idź Pan. W starej hondzie to się wtyczkę przepinało i tyle ;D
Ba! Jak kierownicę zmieniałem to też,
  • Odpowiedz
@ominous3: trzeba wyciągnąć pin z licznika. Dawali go w tamtych latach do zapasowych kluczyków. Kabel vag tacho. Można go uzyskać w ASO za nie wielką opłatą. Potem kodowanie vcdsem wszystkich naraz, gdzie przed tą procedurą trzeba podać wyciągnięty pin z zegarów.

Takie objawy to na moje padający bcm.
  • Odpowiedz