Wpis z mikrobloga

Mirki,

Tak się zastanawiam. Czy jest sens dopłacać do wersji bezszczotkowych elektronarzędzi? Tak samo chce sobie kupić zakrętarkę i szlifierkę kątową i tam mam taki sam dylemat. Pieniądze wiadomo grają role ale jeśli zrobi to znaczącą różnicę w komforcie i jakości pracy bez problemu dołożę.

Narzędzia do domowego użytku (kompletuje trochę narzędzi do warsztatu, do budowy/wykończenia i muszę mieć swoich narzędzi trochę)

https://allegro.pl/oferta/pilarka-szablowa-akumul-energy-18v-58g096-graphite-14092144699
https://allegro.pl/oferta/pila-szablowa-akumulatorowa-energy-graphite-58g017-11488787859

#narzedzia #pytanie
euklides - Mirki,

Tak się zastanawiam. Czy jest sens dopłacać do wersji bezszczotkow...

źródło: Zrzut ekranu 2024-05-10 134451

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@euklides: na pewno dłużej popracujesz na jednym ładowaniu akumulatora. Szczególnie szlifierka żre dużo prądu. No i mocy też więcej będziesz miał z bezszczotkowych. A czy jest sens to już musisz sobie przekalkulować swoje potrzeby.
  • Odpowiedz
@euklides: mi szczotkowe żyją po 2-4 lata. Z tym, że pracują, nie leżą. Bezszczotkowe pewnie dłużej, o ilie coś innego prędzej nie zdechnie, jakiś włącznik czy inna pierdoła.
  • Odpowiedz
  • 0
@Smarek37 ok dzięki za informacje, chyba dołożę do bezszczotkowego sprzętu i tyle. Ojciec ma z tej samej firmy na szczotkach to będę miał porównanie
  • Odpowiedz
  • 0
@euklides bezszczotkowe brałbym tylko do prądożernych narzędzi, szlifierka katowa/pilarka itp. Wkrętarka itp. uważam że szkoda sensu dopłacać.
  • Odpowiedz
Czy jest sens dopłacać do wersji bezszczotkowych elektronarzędzi?

Jeśli takowa wersja istnieje - to zdecydowanie warto. Ale nie w każdym typie narzędzia.

Tak samo chce sobie kupić zakrętarkę i szlifierkę kątową i tam mam taki sam dylemat.

@euklides: Szlifierki, wiertarki i wiertarki udarowe, wyżynarki i wszelkie tego typu sprzęty - gdzie silnik kręci się cały czas, luzem lub pod obciążeniem = idealne miejsce dla brushlessa. Super.

Ale - Wkrętarka - nie.
  • Odpowiedz