Wpis z mikrobloga

@alpengold33: Jak zolto zielony dotknie ramki to nic sie nie stanie. Tylko dlaczeg nie skrocisz odizolowanej czesci i nie zrobisz po bozemu tylko chcesz miec taka fuszere?

Bo nawet nie che myslec ze chcesz dokrecic tylko koncowke zeby zlapalo na milimetr lub 2. Wole myslec ze za duzo ktos obral izolacji.
  • Odpowiedz
PE to nawet powinno być do tej blachy podłączone. Co innego nie.


@wypokowy_expert: Wrocilem po banie ale kojarze zesmy nie raz w tematach elektrycznych dyskutowali :) (nie pytaj za co ban bo nie mam pojecia - nasza wszechinteligentna moderacja kasuje komentarz za ktory jest ban tak ze nawet zbanowany nie wie za co :P)

Ale IMHO PE nie powinno byc podlaczone do tej blachy. Po pierwsze - jakby mialo byc to
  • Odpowiedz
y. Po pierwsze - jakby mialo byc to mialaby ona zacisk do tego sluzacy


@gorzki99: czasem w którymś modelu nie ma ta blacha nie jest podłączona gdzieś przez mocowanie bolca?

A po drugie to jest niedostepna czesc przewodzaca. Na nia przychodzi plastikowa obudowa (i dlatego nie ma na niej dedykowanego zacisku)


@gorzki99: zgadza się. Dopóki ramka nie spadnie to jest niedostępna.

Może trochę słowa źle dobrałem, mogłem napisać, że dobrze
  • Odpowiedz
Ale chyba się zgadzamy, że kontakt tej blachy z PE żadnego negatywnego skutku nie będzie miał.


@wypokowy_expert: Alez oczywiscie. Tak tez napisalem :)

czasem w którymś modelu nie ma ta blacha nie jest podłączona gdzieś przez mocowanie bolca?


Nie mam pojecia. W elektryce budowlaniej nie siedze tylko od czasu do czasu jakies fuchy robie. Ale jesli sama blacha jest kontrukcyjnie polaczona z bolcem to juz nie ma sensu jej dodatkowo laczyc
  • Odpowiedz