Wpis z mikrobloga

@invit: Przecież to nie jest konkurs Uni Europejskiej, tylko konkurs krajowych nadawców telewizyjnych (nie chce mi się teraz sprawdzać, ale chyba jak państwowa telewizja nie chce brać udziału w konkursie, to chyba możliwe jest wysłanie reprezentanta przez prywatną stację).
  • Odpowiedz
@invit no teoretycznie tylko państwa europejskie (nie UE) mogą być członkami Europejskiej Unii Nadawców, ale od dawna są też nimi państwa "z pogranicza", jak Maroko (które zresztą raz, w 1980, na Eurowizji wystąpiło) czy izrael właśnie. Nawet Liban raz chciał wystąpić na Eurowizji, ale nie dopuścili ich, bo chcieli ocenzurować izrael xd (Maroko wystąpiło w roku, w którym izrael akurat nie brał udziału). Australia to trochę inny przypadek, bo oni są członkiem
  • Odpowiedz
@Maglaj prywatna nie może być, EBU już nie raz odmawiało członkostwa prywatnym nadawcom, bodajże Liechtenstein chciał wysłać reprezentanta na Eurowizję właśnie ze strony prywatnego nadawcy, ale nie było na to zgody, bo nie są członkami i nie mogą być. Zresztą jakby tak było, to pewnie mielibyśmy już dawno reprezentantów Rosji czy Białorusi wysyłanych przez media opozycyjne ;)
  • Odpowiedz
@Maglaj chatgpt nie jest najlepszym źródłem. Nie ma ani jednego prywatnego nadawcy, który byłby członkiem EBU, a jednocześnie nieraz EBU odmawiała prywatnym nadawcom dołączenia, nawet jeśli żaden publiczny nadawca z danego kraju członkiem nie był (lub po prostu żadnego nadawcy publicznego tam nie było, jak dawniej Liechtenstein).
  • Odpowiedz
  • 0
@rakastankielia ale to 4 jest płatna wersja ona tak nie kłamie jak 3,5. Bo 3,5 to jeszcze chyba nigdy prawdy mi nie napisał. Ale nie chce mi się weryfikować czy tym razem prawdę napisał czy nie, zaufam temu co ty napisałeś.
  • Odpowiedz
@Maglaj nawet 4 napisała jednak, że komercyjni nadawcy mogą być członkami stowarzyszonymi. Być może tak jest, ale stowarzyszeni generalnie nie mogą brać udziału w Eurowizji, chyba że EBU wyrazi zgodę, jak w przypadku Australii. Ale to się nie zdarza, poza tym jednym przypadkiem (i Kazachstanem na juniorze, ale to już inna kwestia).
  • Odpowiedz