Wpis z mikrobloga

Eloszki kokoszki... Pytanko.
Czym i jak najlepiej pomalować metalowe elementy lampy takiej jak na zdjęciu? Te rurki są srebrne i tak jakby "śliskie". Ma trochę przerdzewiały podest, chce jej dać drugie życie. Dać do piaskowania raczej odpada (pewnie zapłacę miliony monet a nie tędy droga ( ͡º ͜ʖ͡º)). Normalnie jak z drewnem przelecieć papierem, podkład i docelowy kolor? Czy musi to być jakaś "specjalna" farba bo takiej powierzchni nie będzie się trzymać?
I czy macie jakiś pomysł na tą wyginającą się część? Jak to machnę szprejem nie będzie opryskiwać przy wyginaniu?

#diy #majsterkowanie #kiciochpyta
WenerowaAngela - Eloszki kokoszki... Pytanko. 
Czym i jak najlepiej pomalować metalow...

źródło: temp_file3222279409231731859

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
Te lampy czesto pokrywane sa jakas powloka galwaniczna (np niklem), jesli tak jest, to bedzie trzeba te powloke usunac przed malowaniem - cala lampe dokladnie i porzadnie przejechac papierem sciernym.
  • Odpowiedz
  • 0
@Sterling_Archer no właśnie wydaje mi się że jest tak jakby błyszcząca, niklowana właśnie (dzięki, nie wiedziałam jak to ubrać w słowa ()). Czyli bankowo wleci szlifowanie ehh, od jakiej gradacji myślisz zacząć?
  • Odpowiedz
  • 1
@Zgrywajac_twardziela dzięki za pomoc (). Może mi się uda to jakoś wykręcić i albo zamówię coś podobnego tyle że w kolorze (jeśli znajdę, bo już widzę że jest ciężko) albo zaniosę do malowania (jeśli koszt nie będzie przekraczać wartości lampy). Ostatecznie machnę na srebrno albo będę krzyczeć na niebieskiego żeby nie ruszał lampy, trudno xD
  • Odpowiedz