Wpis z mikrobloga

Czy możecie polecić osobiście jakieś modele klimatyzatorów przenośnych? Niestety spółdzielnia nie zgodziła się na normalną klimatyzację, bez podania powodu - nie, bo nie więc jestem zmuszony do zakupu przenośnego z zewnątrzną rurą i uszczelką do okna, aby wychłodzić jeden pokój. Znalazłem cosik takiego https://www.ceneo.pl/131927682#tab=click - kierowałem się mocą, nie przekonują mnie te klimatyzatory za 1000zł co mają 1000W. Ktoś może ma jakieś większe doświadczenia?

#klimatyzacja #klimatyzator
  • 7
  • Odpowiedz
@Parspakop: dobrze Ci doradził. To bardzo dobra mocna klima i ma zajebiście wielką zaletę. Możesz do niej dokupić skrzynkę rozprężną z drugą rurą i będzie wtedy dużo bardziej wydajna i nie będzie pobierać tyle prądu co z jedną rurą. Z dwiema nie zasysa powietrza brudnego ciepłego z kanałów wentylacyjnych więc będziesz miał chłodniej i nie zakłócisz działania wentylacji. Jedyny minus to że głośna jest jak każda klima przenośna. 50-55-60 dB.
plaisant - @Parspakop: dobrze Ci doradził. To bardzo dobra mocna klima i ma zajebiści...

źródło: 212313

Pobierz
  • Odpowiedz
@Parspakop: ja kupiłem kiedyś taką 1kW ona ma 2,6 kW chłodzenia a ten eberg 4kW chłodzenia. Ktoś pisał że ten eberg będzie brał tyle co zwykły split 3,5kW więc różnicy w poborze prądu dużej tu nie będzie. Moja dłużej pochodzi twoja mocniejsza szybciej się wyłączy. Moja w upały wyłącza się tylko na krótką chwilę, pracuje pełną parą, to klima za 800 zł z promocji i ma dorobioną skrzynkę rozprężną z drugą rurą. Pracuje bardzo wydajnie. Praktycznie jak zwykły split.

Działanie na balkonie.
Ja wrzuciłem to na strych bo była głośna (teraz bardzo cicho) i obieg jest taki sam jak byś tego eberga wystawił na balkon i dał dwie rury, tą czarną skrzynkę rozprężną daje się wtedy na górze do górnej kratki by pobierała schłodzone powietrze z domu a wypuszcza chłodniejsze które trafia drugą rurą do domu.

Tu chodzi tylko o to żeby drugą rurą zamknąć obieg ciepłego powietrza z dworu lub schłodzonego powietrza które krąży
  • Odpowiedz
ą rurą i będzie wtedy dużo bardziej wydajna i nie będzie pobierać tyle prądu co z jedną rurą. Z dwiema nie zasysa powietrza brudn


@Parspakop: dokładnie tak taki adapter tez posiadam i jest ok,jedynie uszczelniłem go taśmą naprawczą czarną (ala Duck tape czarna).
  • Odpowiedz
Czyli dokupić to, założyć i po prostu dwie rury do okna? Bez kombinowania?


@Parspakop: tak, tak jak wyżej Ci napisał, dokup taśmy i oklej, kocyk na ta rurę z której będzie wyrzucało powietrze na zewnątrz a jeśli kupisz rękaw z suwakiem na jedną rurę (są rękawy z suwakiem na dwie rury) to po między dwie rury przy suwaku włóż ręcznik.

Przy obiegu zamkniętym nie będzie podciśnienia więc może to być
  • Odpowiedz