Wpis z mikrobloga

Mircy majsterkowicze, mam problem ze znalezieniem skrzydła okiennego. Chciałbym dorobić sobie drugie skrzydlo z dwoma otworami 150mm na rury do klimatyzatora. Niestety nie mam pojęcia gdzie szukać takiego skrzydła, samo okno nie ma nazwy firmy i tylko widzę Maco na okuciach. Wie ktoś gdzie mogę ogarnąć pojedyncze skrzydlo? Wymiary po zewnętrznych krawędziach to 1390 na 685mm ale nawet nie wiem jakimi wymiarami mam się sugerować

I tak, wiem że tylko split ale nie mam możliwości montażu w tym miejscu

#diy #majsterkowanie #budownictwo
kobiaszu - Mircy majsterkowicze, mam problem ze znalezieniem skrzydła okiennego. Chci...

źródło: okno-pcv-rozwierne-rozwierno-uchylne-z-mikrowentylacja-1465-x-1435-mm-prawe~5908275616917_02c_CP

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@kobiaszu: raczej nikt ci skrzydła nie dorobi ale można szybę zamówić plastikową i w niej wyciąć otwory tyle że widziałem białą nieprzezroczystą. sama wymiana szyby to równie szybko jak skrzydło a łatwiej przechować
  • Odpowiedz
@kobiaszu: poszukaj gdzieś wewnątrz (po otwarciu okna) nadruków producenta profila, bez tego trudno będzie, choć pewnie nawet jak znajdziesz, to potem zostaje szukanie firmy, która z tego materiału produkuje a to też nie jest proste
  • Odpowiedz
@kobiaszu: Z tego co wiem (zajmowałem sie montażem okien) to nie da rady, albo czeka Cię przeróbka posiadanego skrzydła, albo wymiana całego okna. Nie spotkałem sie aby były gdzieś dostępne same skrzydła okienne, chyba ze używane ale dobór ich z okuciami jest na tyle czasochłonny , a i czesem niemożliwy, że lepiej do używanego skrzydła kupić nowe okucia pasujące pod rame, a to wymaga fachowca od okien (nie prostego montera). Pomiar
  • Odpowiedz
@kobiaszu: Jeżeli bym musiał tak kombinować, to bym poszedł do jakiegoś pierwszego lepszego miejsca gdzie jest serwis okien PCV i zamówił odpowiednio mniejszą szybę. Dorobił plexi albo poliwęglan na grubość szyby do pozostałej części i w tym wyciął otwory.

PS takie szyby bez problemu się wyjmuje tylko takie specjalne plastikowe narzędzie musisz mieć żeby listwy boczne wyjąć które trzymają te szyby w ramie.
  • Odpowiedz