Wpis z mikrobloga

#polityka #sejm #mieszkalnictwo Pisałem już chyba o tym, że państwo powinno partycypowac na rynku mieszkaniowym i budować mieszkania na wynajem z późniejsza możliwością wykupu po to, żeby zwiększać rynkowa podaż i realnie konkurować z prywatnymi deweloperami aby zapobiec takim patologieom jakim się obecnie dzieją... Natomiast nie mówiłem jeszcze chyba o tym jakimi popilizmami popisują się nasi kochani konfederaci w tej kwestii.. Podobnie jak w kwestii podatków, mówią uprościć prawo, zderegulowac wszystko, bo biedni przedsiembiorcy cierpiom! Przecież, gdyby obniżyć podatki to Pan Janusz placilby ludziom więcej, i dokładnie podobna nareacje stosują w przypadku mieszkań xd Czyli zlikwidujmy regulacje, które męczą biednych deweloperów, a na pewno ceny mieszkań spadną łeb na szyję.. Mało tego jak zwykle to jest wesołe ogólnikowe gadanie, bo nie mówią konkretów jakie prawo chcieliby zderegulowac czy zmienić, dzięki czemu można hyloby się odnieść i zbadać jakie zagrożenia/korzyści z tego płyną, tylko jak zwykle rzucanie ugajuga źle państwo, źle podatki, źle regulacje i na tym się kończy.. Podobnie jest z podatkami, obniżymy, ale jakie podatki i jakie za tym idąc ogranicza wydatki to już zaczynają się schody..
  • 11
  • Odpowiedz
Pisałem już chyba o tym, że państwo powinno partycypowac na rynku mieszkaniowym i budować mieszkania na wynajem z późniejsza możliwością wykupu

@Potworek69: uważam że państwo powinno partycypować w rynku prywatnych odrzutowców i umożliwić mi wynajem takiego samolotu z możliwością wykupu
  • Odpowiedz
  • 0
@thorgoth: Nie zauważasz różnicy między odrzutowcem a mieszkaniem? Bez tego pierwszego można się obejść natomiast w drugim przypadku bez tego możesz skończyć na ulicy..
  • Odpowiedz
@Potworek69: zauważam różnice.
Stwierdzam że fakt że na coś cie nie stać nie oznacza że twój sąsiad mechanik i sąsiadka kasjerka z lidla mają się złożyć na to żeby ci to kupić. Dotyczy tak samo mieszkania jak i odrzutowca, jak i butelki coca-coli.
Jak nie stać mnie na odrzutowiec to latam ryanairem albo jade pociągiem, nie domagam się odrzutowca od sąsiadów.
Jak nie stać mnie na mieszkanie to mieszkam z
  • Odpowiedz
  • 0
@thorgoth: Państwo powinno stać na straży praw obywatela i powinno interweniować w sytuacji, gdzie dzieje się duża niesprawiedliwość.. Takimi prawami obywatela w moim poczuciu są między innymi prawo do bezpieczeństwa, do godnej płacy, wysokiej jakości sluzby zdrowia oraz edukacji i również jest to prawo do godnego mieszkania bez niewolniczych kredytów na całe życie.. I to jest właśnie ta niesprawiedliwość, która się dzieje na rynku mieszkaniowym, że państwo wgl nie interweniuje,
  • Odpowiedz
@Potworek69: no to się nie zgadzamy.
Państwo nie ma swoich pieniędzy, więc żeby "stać na straży" czegokolwiek, musi komuś innemu zwyczajnie zabrać.
Zgadzam się partycypować w publicznej służbie zdrowia, w wymiarze sprawiedliwości, w obronności.
Nie zgadzam się ufundować ci mieszkanie; nie stać mnie i tak wystarczająco ciężko pracuje.

Co do zachodu to rozwiejmy
  • Odpowiedz
  • 0
@thorgoth: Oczywiście, że tak po to ktoś stworzył system podatkowy, żeby "zabierać" i tenże system podatkowy powinien być jak najbardziej czytelny, ale też sprawiedliwy dla obywatela, żeby ten kto zarabia mało płacił relatywnie niskie podatki, a ten co więcej progresywnie..

I nie wiem czemu dalej nie łapiesz systemu, który Ci wyżej napisałem, to nie jest tak, że państwo wybuduje mieszkania i od razu rozda je za darmo, nie, będą one
  • Odpowiedz
to nie jest tak, że państwo wybuduje mieszkania i od razu rozda je za darmo

@Potworek69: oczywiście że tak będzie.
W Polsce polityk jeśli ma szanse rozdać kiełbase wyborczą to ją rozda. Zasób komunalny po PRL został tak właśnie rozdany.
Poza tym umówmy się, aby budownictwo komunalne miało realny wpływ na rynek, to tych mieszkań trzebaby wybudować dziesiątki tysięcy minimum. Czyli to koszt N razy większy niż CPK na który
  • Odpowiedz
@Potworek69 nie, nie powinno. Jak kogoś nie stać to niech mieszka z rodzicami. Nie wiem co to za promowanie postawy gdzie nie trzeba się uczyć i starać bo i tak się dostanie za frajer coś, na co ci co się starali i zakuwali teraz muszą płacić kredyty przez 30 lat. To nie jest za grosz sprawiedliwe. To jak dawać złote medale wszystkim startującym. Jak zwykle patola się załapie na te mieszkania.
  • Odpowiedz
  • 0
@thorgoth: @adadis Mam wrażenie, że gadam jak do ścian, nigdzie nie napisałem, że mieszkania będą rozdane za darmo.. Te inwestycje będą spłacane w dłuższej perspektywie czasu przez to, że ludzie będą płacić tam czynsz na rzecz państwa albo będą chcieli później to wykupić..

Ale jeżeli pytacie skąd pieniądze na rozruch, chciałbym, żeby 800 plus zostało ograniczone do pierwszej wersji wprowadzonej w 2016, czyli jedynie 500 zł od drugiego dziecka..
  • Odpowiedz