Wpis z mikrobloga

Zakupiłem #thinkpad #t480 #laptopy
Jaka jest najwyższe obsługiwane przez niego odświeżanie na oddzielnym Monitorze 1080 czy 1440p?
W manualu i internecie jest tylko info o maksymalnej rozdziałce czyli 4k 60hz do USB C i 4k 30hz do HDMI.

Może ktoś z was ma do niego podpięty nowszy monitor z np do 240hz i powie jaką faktycznie udało mu sie uzyskać.
Oczywiście przez Thunderbolt lub Display port ze stacji dokującej.

Druga sprawa to jak sprawuje się przy 1440 i np 160hz intelowska integra UHD Graphics 620 która jest na pokładzie.
W internetach wspominają że jest problem już z 144hz ale może to odosobnione przypadki.
ps. Nie do gier. Do przeglądania neta i filmów więc klatkarz mało ważny.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@programista15cm: Może ja czegoś nie wiem o stacjach dokujących więc klepię bzdury.


Stacje dokujące mają osobny zasilacz i jakoś łączą się z lapkiem. Zakładam ze przez USB C z lewej strony.
Zastanawiam sie czy bez podpiętego zasilacza mogą robić za Hub USB z tego gniazda USB C.
  • Odpowiedz
@4pietrowydrapaczchmur: tak, lapek C d C ze stacja, stacja ma taka kostke albo też C.

Waskim gardłem dla grafiki i monitorów jest to C d C. Karta sobie dobrze radzi, ale fizyki kabla nie oszukasz.

Mi się wydaje, że stacja normalnie działa bez zasilacza, po prostu laptop sie nie ładuje wtedy bez prądu
  • Odpowiedz