Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci

Majówka to i spotkanie z rodzinom. I tak od słowa do słowa wujas podsumował że zawsze tak było, on też kupe pieniędzy kredytu musiał do spółdzielni spłacać, jeszcze od rodziny pożyczać. Szybko wyliczyliśmy że było to 15 mln. czyli na dzisiejsze mniej więcej 50 tysięcy xd xd xd taka jest świadomość ludzi w tym temacie. Dlatego 21mld nie specjalnie się odbije w sondażach bo liczba zainteresowanych jest wąska.
  • 9
  • Odpowiedz
@grek_zorba oni mają swój świat. Moja babcia potrafi się zaśmiać prosto w twarz jak ktoś mówi że płaci za wynajem 3,5 tysiąca. Byłam tego świadkiem XD Bo przecież ich synowi (niestety nie mojemu tacie xD) za 5 tysięcy kupili działkę budowlaną w 2001!
  • Odpowiedz
@grek_zorba: Pominęliście w obliczeniach średnie zarobki i jakość życia ;) To tak jak przeliczanie obecnych wypłat w USD a PLN. Nie można liczyć 1:1.

Co nie zmienia faktu, że zgadzam się, że obecne ceny nieruchomości to absurd.
  • Odpowiedz
  • 8
@hoodoovoodoo no właśnie użyliśmy do wyliczeń typowych pensji, wtedy to właśnie było coś pomiędzy 1,5, a 2 mln, dzisiaj to 5 tys. Czyli tamtejsze 10 pensji przeliczam na dzisiejsze i wychodzi mi właśnie 50 tys.
  • Odpowiedz
@grek_zorba: a to było w mieście czy na #!$%@? bo na #!$%@? też kupisz za 50 k tysiąc metrów nieuzbrojone w polu z przeciętnym dojazdem ale znszansa na rozbudowę
  • Odpowiedz