Wpis z mikrobloga

Mirki ogólnie mam w tej chwili dwa telefony. Jeden samsung s23 drugi motorola neo edge 40, oba z tego samego rocznika 2023 tylko z tymże, motorola 1800zl w dniu premiery a samsung 4500 ale najlepsze jest to, że według wszelakich testów w necie i opisów na YouTube motorola w tym modelu ma bardzo średni aparat a samsung #!$%@? wow mmmm. Pod spodem dodaje dwie foty w takich samych parametrach czyli automatycznie. Moim zdaniem jakieś nieporozumienie co do samsunga względem moto. #android #samsung #motorola
  • 18
  • Odpowiedz
  • 0
@grzes_wu zgodzę się jak najbardziej. Też to widzę właśnie ze jedyny plus to detale daleko jak się wgłębi człowiek. Ale według mnie normalny użytkownik jak robi takie foto to chce mieć od razu wow a nie korzysta z tego biuro detektywistyczne co jest na 25 planie
  • Odpowiedz
@Phillippus: jakiego typu różnic się spodziewałeś? Plus cena Samsungów na premierę jest zabawna, jeszcze kilka miesięcy przed wyjściem s24 kupiłem właśnie s23 z 256 GB za 3150 zł. Pytanie też ogólnie jak jeden i drugi telefon będą działać po dwóch latach. No i pytanie czy wypok nie robi kompresji, wtedy jeszcze większą różnica na korzyść Samsunga. Pobierz plik który dodałeś i porównaj rozmiar oryginalnego pliku. Jeśli tej pobrany z wykopu
  • Odpowiedz
  • 0
@Eshirael wiesz co po prostu czekałem aż sobie jeden telefon się naładuje w kuchni i zrobiłem sobie fotkę. Nie wypowiadam się co jak działa choć po roku użytkowania częściej mi się samsung wieszał niż motorola ( ͡° ͜ʖ ͡°) po prostu dodałem dwie różne foty i jestem zniesmaczony. Samsung 9mb motorola 3.5
  • Odpowiedz
@Phillippus: chodzi o to ile waży zdjęcie Samsunga oryginalnie na dysku czy telefonie a ile waży jak je dodałeś na wykop i pobierzesz z wykopu.

Trochę jak z autami. Kupisz samochód za 100k i np. poleci w 6 sekund do setki. A jak za 800k to w 4 (tak, wiem, Tesla za 250k w 3.7 ale nie w tym rzecz). Raczej się nie spodziewasz, że sprzęt warty ileś razy więcej
  • Odpowiedz
  • 0
@Eshirael trochę nie rozumiem porównania. Jestem prostym człowiekiem i robie zdjęcie i nie wysyłam fot na dysk albo wysyłam gdzieś i pobieram. Otwieram galerie w jednym i drugim telefonie i porównuje. Z porównania wychodzi po prostu dla mnie przepaść w telefonie podobno 2 półki niżej a w aparacie jeszcze mniej, i nie rozbieram tego na czynniki pierwsze że może jednak samsung zasadniczo robi lepsze zdjęcia bo będzie działać 6 lat a
  • Odpowiedz
@Phillippus: nie do tego zmierzam. Dodałeś 2 zdjęcia na wykop żeby podkreślić różnicę. Problem w tym, że zbyt duże zdjęcia wykop może kompresować - zmniejszać wielkość kosztem utraty jakości. Może być tak, że zdjęcie zrobione Samsungiem pierwotnie miało 15 mb, motorolą 3,5. Dodałeś Samsunga i wszyscy na wykopie widzą zdjęcie zmniejszone np. do 9 mb. Co nadal wskazuje na więcej szczegółów na zdjęciu, ale być może mniej niż jest w
  • Odpowiedz
  • 0
@Eshirael rozumiem już. Tylko ja oglądam te zdjęcia w galerii i uwierz mi, że nie lecę w bambuko i w galerii wygląda tak samo jeśli jeszcze nie większą przepaść między jednym i drugim.
  • Odpowiedz
@Phillippus: aaaa no to tak. W galerii na telefonie będą wyglądać dokładnie tak samo. Nie potrzebujesz flagowca jeśli poza telefonem zdjęć nigdzie nie używasz. No chyba, że w mega słabym oświetleniu - wtedy często wychodzi różnica w działaniu aparatów.
  • Odpowiedz
@Phillippus: s23 jak tą półkę cenową robi przeciętne zdjęcia, przeostrzone z szumami w cieniach. Jest tryb 50mp który o dziwo ma znacznie mniej szumów i wygląda bardzo czysto i szczegółowo ale ma podbity kontrast z chamskim żółtym balansem bieli którego nie jestem wstanie zniwelować edycją w galerii. Oczywiście trafiłem na egzemplarz z bananablur. Używałem pixela 6 i zdjęcia były znacznie przyjemniejsze dla oka.
Urządzenie działa jak rakieta w porównaniu z
  • Odpowiedz