Wpis z mikrobloga

https://www.flashscore.pl/wiadomosci/pi-ka-nozna-premier-league-wroca-do-premier-league-jako-mistrzowie-leicester-zdobywa-tytu-po-wywalczeniu-awansu/ADXzK10M/ Pamiętam rok 1999 i wcześniejsze lata kiedy sobie bywałem na meczach o mistrzostwo III ligi z Wisłoką Dębica czy Stalową Wolą, co gdzieś w pamięci siedzi, jako coś czego wtedy nie rozumiałem i teraz tym bardziej. Ten art. natchnął mnie do wniosku, że ludzie co budują pomniki grania o nie o awans wyżej, a o mistrzostwo Segunda Division, mistrzostwo 2 Bundesligi, mistrzostwo Ligue 2 czy mistrzostwo polskiej III ligi mają coś z głową nie tak! Mistrzostwo to mistrzostwo. Mistrzem kraju można być. Mistrzem świata, ale jak tak będziemy się rozdrabniać to może zagrać mecz o mistrzostwo powiatu nowosądeckiego miedzy Sandecją Nowy Sącz, a jakimś Grodem Podegrodzie. Nie, nie i jeszcze raz nie! #pilkanozna# #mecz# #ekstraklasa#
  • 2
  • Odpowiedz
  • 0
@zlotuwa: O to chodzi, żeby słowo mistrz stwierdzało, że jesteś najlepszym teamem z 150 w kraju, a nie mistrzem III ligi grupy IV. Analogia to wybory miss, MISS POLONIA w Polsce i MISS WORLD, a nie Miss Dolnego Śląska po co to komu, cytując klasyka;)
  • Odpowiedz