Wpis z mikrobloga

Jak wspominacie WF w szkole?

Nie wiem dlaczego rządy kłócą się ile ma być prac domowych, ile przedmiotów dziennie, jaki program nauczania dać - a nikt nie bierze się za stary, odwieczny problem publicznych szkół, a mianowicie WF...

Czy to takie trudne zmienić podział grup na WF-ie? Tak naprawdę jaki jest sens dzielenia wf-u na klasy, poza upchnięciem tego w plan lekcji?
Zamiast podziału na klasy - zrobić podział względem umiejętności i predyspozycji.

Wtedy dynamiczne Oskarki by se pokopały w gałę, a spokojniejsze przegrywy uprawialiby inny sport, albo też by pokopali sobie w gałę, ale bez stresu, że źle kopną piłkę, bez wybierania ostatnim wśród dynamiczniaków. Przecież to idiotyczne, że przegryw musi grać na wf-ie razem z Oskarkami, którzy grają dla lokalnej drużyny sportowej.

I kolejna kwestia - to aktywizacja nauczycieli wf-u, bo niestety większość z nich działa na zasadzie: "macie piłkę pokopcie sobie". I tworzą się dziwnie hierarchie na WF-ie, a nauczyciel oczywiście oczy w telefon.
A w przypadku słabszej grupy - to musiałby "coś robić" i tłumaczyć słabszym mirkom zasady gry, jak gdzie podawać, jak poprawnie przeprowadzić akcje pod boiskiem...

#blackpill #itsover #przegryw #wfpill
PanHaroldHe - Jak wspominacie WF w szkole?

Nie wiem dlaczego rządy kłócą się ile ma ...

źródło: image

Pobierz

Jak wspominasz WF w szkole?

  • Źle (przegryw, ostatni wybierany) 33.8% (104)
  • Średnio (normik, coś tam potrafiłeś) 36.0% (111)
  • Dobrze (Oski, piłkarzyk) 30.2% (93)

Oddanych głosów: 308

  • 21
  • Odpowiedz
@Eteres

@PanHaroldHe: W podstawówce i gimnazjum - tragicznie.

Byłem upokarzany, wyzywany, czasami bity, i w zasadzie przez wszystkie lata może z 2-3 razy nie zostałem wybrany ostatni (tylko dlatego, że akurat wybierali koledzy z takiej "bliższej" grupki z wczesnego dzieciństwa, ale i to się skończyło, bo nauczycielka dosłownie #!$%@?ła ich, że nie wybrali mnie ostatniego), a normą było w ogóle nie wybieranie mnie (jednak nauczycielka nie pozwalała mi wtedy siedzieć w
  • Odpowiedz