Wpis z mikrobloga

Założyłem w zeszłym roku sklep, który wyświetla się w google, ostatnio ze względu na mniejszą ilość wolnego czasu nic nie dodawałem, więc ilość produktów była przez jakiś czas bez zmian, ale zaczęła dość mocno wzrastać ilość "Crawled - currently not indexed". Niestety, jak kliknę w szczegóły to nic konkretnego nie mogę się dowiedzieć z konsoli poza ogólnikową informacją. Już dwukrotnie zrobiłem "start new validation", ale za każdym razem po kilku miesiącach jest failed, nie wiem co mogę z tym zrobić. Co może sprawiać, że nie mogę przebrnąć przez walidację crawled? Wyniki się wyświetlają. Mam wtyczkę yoast seo.

#wordpress #woocommerce #seo #pozycjonowanie
  • 15
  • Odpowiedz
@chlodna_kalkulacja: Kliknięcie walidacji ma sens, gdy rozwiążesz problem, który powoduje, że strony nie są zaindeksowane.
"Crawled - currently not indexed" znaczy, że Twoje podstrony najwyraźniej nie są warte zaindeksowania przez robota i klikanie walidacji nic w tym temacie nie zmieni
  • Odpowiedz
@chlodna_kalkulacja: Przy tych stronach jest podgląd na żywo, albo ściągnięcie treści. Zrób to, żeby bot googla pokazał Tobie treść. Zajrzyj do nagłówków, które są w <head>. Może się okazać, że jest no-index.
  • Odpowiedz
@januzi: Nie mam noindex, sprawdziłem.

Co do treści w konsole, już kiedyś to robiłem, gdy stron nieuwzględnionych w wynikach było mało, ale były i nie wiedziałem czemu są zdjęte - wszystkie wg testu nadawały się do indeksowania. Wziąłem teraz kilka stron i wszędzie test live przedstawia się jak na obrazku. Nie wiem o co chodzi.
chlodna_kalkulacja - @januzi: Nie mam noindex, sprawdziłem. 

Co do treści w konsole,...

źródło: WVkynlR[1]

Pobierz
  • Odpowiedz