Wpis z mikrobloga

Nadłamałem mini jacka od słuchawek. Słuchawki działają jak włożę kabel do komputera no ale wygląda to niezbyt trwale i pewnie się zaraz całkiem ułamie. Słuchawki to 7Hz x Crinacle Zero 2 jeżeli ma to znaczenie. Idzie to jakoś naprawić? nie wiem, przylutować np?
Jeśli tak to gdzie mógłbym z tym pójść? bo elektroniki nigdy nie naprawiałem i nawet nie mam dostępu do jakichkolwiek narzędzi. Za słuchawki dałem 120 zł więc też pytanie czy opłaca się z nimi cokolwiek robić przy takiej cenie.

#sluchawki #elektronika
kerri - Nadłamałem mini jacka od słuchawek. Słuchawki działają jak włożę kabel do kom...

źródło: img20240427155412

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@kerri: kup najtańszą lutownicę, kup nowy wtyk, przylutuj. W serwisie zapłacisz więcej niż warte są słuchawki.
  • Odpowiedz
@kerri no można wymienić tego całego Jacka przy pomocy lutownicy. Jak Ci się nie chce to bym kupił innez bo pewnie minimum stówkę będą chcieli za taką wymianke
  • Odpowiedz
@kerri: Mam słuchawki Endorfy Viro Plus gdzie jest odłączany minijack od słuchawek i takie zdarzenia są niestraszne. Urwę kabel lub wtyczkę, to wymieniam kabel na nowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W tych twoich też jest kabel odłączany, nie da się kupić zamiennika?
  • Odpowiedz
@kerri to lepiej wydać raz 20 zł i mieć na wszelki wypadek niż kupić nowe słuchawki. Zresztą to nie jest nic ciężkiego i nawet jak Ci nie wyjdzie to więcej tylkokabla opierdzielisz i się nauczysz. Ja za pierwszym razem przylutowalem na odwrót i zakładałem łuchawki na lewą stronę:)
  • Odpowiedz
  • 0
@v-tec: Wszystko jasne, tylko czy taka wymiana ma sens przy słuchawkach za 120 zł? ewentualnie jeszcze myślałem, żeby znaleźć coś jakby przejściówkę z mini jacka na mini jacka. Żeby tego uszkodzonego włożyć raz do przejściówki i już w ogóle nie ruszać. Tylko nie wiem czy coś takiego znajde.
  • Odpowiedz
  • 1
@cukru: Rzeczywiście, zupełnie o tym zapomniałem. Tylko nie bardzo mi szuka samego kabla na aliexpress.
Ewentualnie mam w innym mieszkaniu słuchawki kz edx pro, dokładnie te: https://pl.aliexpress.com/item/1005006150072930.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.15.47151c24ci99sh&gatewayAdapt=glo2pol Z nich kabel będzie pasował? bo dałem za nie 25 zł więc może z nich bym przelożył. No i pytanie czy inny kabel nie będzie miał wpływu na jakość dźwięku.
  • Odpowiedz
  • 0
@kerri: Podesłałem te, bo sprzedawca ma bardzo dobrą opinię i kable są dobrze wykonane.

Ten który podesłałeś też będzie działał, może co najwyżej nieco wystawać ze złącza w słuchawkach, bo wygląda na dostosowany bardziej do tych schowanych w obudowie złącz. Ale jeśli już to sugerowałbym zamówić z oficjalnego sklepu: https://pl.aliexpress.com/item/4000878830863.html
  • Odpowiedz