Wpis z mikrobloga

Chcę spróbować tą słynną yerbę. Potrzebowałbym jakiś zestaw na początek plus w miarę dobrą yerbe która zastąpi mi kawę (piję rozpuszczalna z dwóch łyżeczek, dwa razy dziennie).
Z tego co zdążyłem przeczytać to polecane są kurupi, cruz de malta, amanda ale jeszcze jest kwestia konkretnego smaku, i tutaj jestem w totalnej kropce.

#yerbamate
  • 12
  • Odpowiedz
@exyvL jako totalny laik tj. pije yerbe tylko czasami jak chce odpocząć od kawy, smakuje mi tylko Amanda Hierbas i parze to normalnie w dużym kubku. Nigdy się na tyle nie wkręciłam żeby kupować bajery i inne gatunki yerby (piłam dosłownie 3 różne i ta ziołowa mi podchodzi najbardziej). Więc polecam nie przesadzać w kubku też smakuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@exyvL: Można kupić różne saszetki po 50g na spróbowanie.
Na początek wystarczy Ci najtańsza bombilla, zwykły kubek i blisko kibel.
  • Odpowiedz
  • 0
@Wodzionka: czyli wziąć na początek np lemon i ta klasyczna? A ta bombille to jaką konkretnie? Czytałem że się zapychają, nagrzewają i nie wiem co jeszcze, znajdę coś w miarę bezproblemowego i nie za miliony?
@moniuszki I normalnie łykasz ten susz podczas picia? Mi by to przeszkadzało jakbym cały czas czuł ten susz podczas picia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@lunga a co polecasz z tych mniejszych? Te
  • Odpowiedz
@exyvL całe życie miałem/mam 2 albo 3 bombille i każda kosztowała 10-15 PLN i nigdy się nie zatkała. Czasami jakiś jeden patyczek przeleci ale to jej nie dyskwalifikuje xd
  • Odpowiedz
@exyvL: kup sobie zestaw z Bombillą z kamieniem. Ona dość dobrze filtruje, popularna bombilla. Nie kupuj tylko tych desingierskich. A czasami wpadnie jakiś pył i tak, musisz się przyzwyczaić. Yerby trzeba nauczyć się pić jak piwa czy wina. Pierwszy raz może nie smakować
tylko dodam żebyś unikał marek:
-Verde Mate
-Jaguar
-Mate Green
A te co podałeś spoko możesz brać i dawaj znać na tagu
  • Odpowiedz
@exyvL praktycznie mi nie wlatuje, ale możesz kupić tą bombille, ja tam piłam i tak i tak bo w domu rodzinnym są akcesoria, bo mój tata jakiś czas pił yerbe i koniec końców i tak pije z kubka. Mi nie przeszkadza, mam wprawę xd
  • Odpowiedz
  • 0
@Aeterna: @Wodzionka zaparzyłem sobie 15g kurupi, temperatura to około 70-80 stopni, odczekałem „na oko” te 10-15 minut. Faktycznie po wzięciu łyka czuć pierwszy smak takich papierosów, ale po chwili to przechodzi. Co do smaku cytrusu to ja tego nie czuję, bardziej smakuje mi jak taki typowy czaj.
  • Odpowiedz