Wpis z mikrobloga

Siema, poszukuję osoby lub firmy, która mogłaby złożyć mi joystick do pc. Mam arcadestick i chciałbym go ulepszyć, dodając gałki analogowe, aby działał jak normalny gamepad. Jestem osobą niepełnosprawną i chciałbym używać analogów ustami, dlatego też potrzebuję, aby kable były nieco dłuższe. Potrzebuję też statywu lub jakiejś blaszki, do której mogę przymocować te analogi ale to mogę zrobić sam. Mogę wysłać komuś arcadesticka oraz zaliczkę, a gdy osoba ta odeśle mi zrobiony sprzęt, wtedy prześlę resztę umówionej kwoty. Albo podrzucę w okolice Myszkowa. Jeśli ktoś zna miejsce, gdzie takie rzeczy są wykonywane to proszę o namiary. Jestem też otwarty na inne sugestie rozwiązań. Dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#elektronika #arduino #diy #pc #myszkow
ktoto8 - Siema, poszukuję osoby lub firmy, która mogłaby złożyć mi joystick do pc. Ma...

źródło: 1

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@ktoto8: na fb są grupy gamingowe np. Pod retro (foto bo skopiować nie mogłem) i tam są spece co składają pod zamówienie automaty arcade itd. Napisz to znajdziesz najszybciej.


@MisterMinister: tylko nie "polska scena retro" to prowadzi @aexelio xD

@ktoto8 pytałem cię w poprzednim poście ale mi nie odpowiedziałeś. Potrzebujesz to tylko do pc podłączać czy do konsoli też? Pytam bo z konsolą będzie więcej kombinowania.

Druga sprawa to nie
Kryspin013 - >@ktoto8: na fb są grupy gamingowe np. Pod retro (foto bo skopiować nie ...

źródło: b9c32b16-5c50-4e64-9773-69436492e2d5

Pobierz
  • Odpowiedz
@ktoto8: tzn z xboxem cały bajer polega na tym, że możesz do niego nawet arcade sticka podpiąć, a widzę też, że nie jest taki drogi.

Ten arcadestick działa na jakimś arduino. Ewentualnie sprawdzałeś ile osi wykrywa jak go podepniesz pod pc? Bo może specjalnie nie trzeba będzie dużo robić i ci na oryginalnej elektronice zadziała tylko by się analogi wyciągnęło na zewnątrz.

Ogólnie to mógłbym się tym zająć tylko z czasem
  • Odpowiedz
  • 0
@Kryspin013: nawet nie wiedziałem, tak czy inaczej brakuje mi tylko analogów to chyba by się nie przydało.

w pc jest jako kontroler xbox 360, na sticku jest suwak z opcja X/Y i DPAD w zależności który ustawie to tak wykrywa (zaznaczyłem na screenie)
zerknij na to nagranie https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=T-4sXIsLCbc tak to wygląda wewnątrz.
jak się zdecydujesz to mogę go wysłać a zrobisz w wolnej chwili bo aktualnie go nie używam ¯\(ツ)/¯
ktoto8 - @Kryspin013: nawet nie wiedziałem, tak czy inaczej brakuje mi tylko analogów...

źródło: 4

Pobierz
  • Odpowiedz
@Kryspin013: nawet nie wiedziałem, tak czy inaczej brakuje mi tylko analogów to chyba by się nie przydało.


w pc jest jako kontroler xbox 360, na sticku jest suwak z opcja X/Y i DPAD w zależności który ustawie to tak wykrywa (zaznaczyłem na screenie)

zerknij na to nagranie https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=T-4sXIsLCbc tak to wygląda wewnątrz.

jak się zdecydujesz to mogę go wysłać a zrobisz w wolnej chwili bo aktualnie go nie używam ¯\(ツ)/¯


@
  • Odpowiedz