Wpis z mikrobloga

#wojna #polityka #sejm Przyznam się, że z dużym entuzjazmem przyjąłem początkowo decyzję Pana Premiera Kosiniaka Al Baszara dotyczącą deportacji ukraincow na front, bo tak jak chyba już pisałem wcześniej będą oni grupować coraz więcej sprzętu jak i samych kacapow, do tego dochodzi bonus demograficzny, bo w Polsce zostaną prawie same Ukrainki. Jednak postąpiłem bardzo malomyslnie przedstawiając tylko pozytywne strony, bo istnieją również zagrożenia i wady.. Pierwsza z nich to przedewszyszystkim wydaje się, że jest to w pewnym sensie łamanie praw i wolnosci człowieka i rygoryzm ze strony państwa.. Wyobraźmy sobie analogiczna sytuację, kiedy u nas byłaby wojna, a Niemcy zaczęły by deportować na masowa skalę wykopków takich jak my i sluzylibysmy jako mięso armatnie.. Apropo Niemców to już zapowiedzieli to, że ukraincow przyjmą z otwartymi ramionami, co może się skończyć tak, że u nas zrobi się dużą luka na rynku pracy przez co nie będziemy mogli realizować inwestycji i produkcji co odbije się mocno na naszej gospodarce. Mało tego przy takiej postawie niemieckiego rządu akcja deportacja może kompletnie nie wyjść, gdyż większość zdąży uciec do Niemiec, a nasze Państwo nie ma tak sprawnych narzędzi, żeby w tydzień wylapac pol miliona obywateli Ukrainy.. I takie to są moje sobotnie przemyślenia jak macie coś do dodania to zachęcam! :)
  • Odpowiedz