Wpis z mikrobloga

Pytanie laika: jakie plusy dla inwestora ma kupowanie akcji firmy, która wypłaca dywidendę? Skoro cena akcji spada przy jej wypłacie to czym to się różni od braku dywidendy?

#gielda #dywidenda
  • 7
  • Odpowiedz
@Pwado: Dywidendy potrafią bardzo duże kontrowersje wzbudzać wśród inwestorów. No, ale. Plusem dywidendy jest to, że stabilizuje kurs. Jest po co trzymać papieri ludzie nim tak nie rzucają w popłochu, gdy rynek się osuwa.
Dywidenda to też realny pieniądz, który dostaje się bez sprzedaży akcji i bez płacenia prowizji za transakcje (a na IKE/IKZE to w ogóle bez podatku jest :)).

Zasadniczo firma może zrobić trzy rzeczy z zyskami: a) sama
  • Odpowiedz
@Pwado: to tak jakbys mial firme ktora przynosi zyski i pytal po co ci ta kasa
jak masz pewny hajs ktory Cie zadowala to czemu nie czerpac z tego?
dywidendowcy to nie wykopowicze ktorzy trzymaja spole max 3 miesiace.
  • Odpowiedz
to tak jakbys mial firme ktora przynosi zyski i pytal po co ci ta kasa

jak masz pewny hajs ktory Cie zadowala to czemu nie czerpac z tego?

dywidendowcy to nie wykopowicze ktorzy trzymaja spole max 3 miesiace.


@gosciu82: ja inwestuje pieniądze w firmę, bo wierze, że ona zrobi lepszy użytek z moich pieniędzy. Jak dostaje dywidende to jestem wręcz niezadowolony, bo wiem, że w firmie one pracują. Z logicznek punktu
  • Odpowiedz
@Pwado: różnica jak pomiędzy posiadaniem mieszkania na wynajem a bitcoinów - z mieszkania możesz mieć stały dochód, przez co jego cena jest w miarę stabilna. Możesz się też nawet nie interesować jego wartością tylko odcinać kupony z wynajmu do końca życia.

A bitcoin to coś bez rzeczywistej wartości. Cena się utrzymuje, bo ludzie wierzą w jego wartość (w to że cena nie spadnie) i ufają, że inni ludzie też wierzą i
  • Odpowiedz
@Mannequeen: to tak jak z polskim zlotym lub usd ( ͡° ͜ʖ ͡°) paradoks jest poniekad taki ze ludzie bardziej sie sklaniaja ku papierkom ktore sa papierkami i wierza ze maja wartosc zamiast faktycznie tym co ma wartosc - dom, inteligencja, zdrowie, czas...
  • Odpowiedz