Wpis z mikrobloga

Jest potwierdzenie wizualne tego co pisano już wcześniej. Ukr drony kamikadze, które zaatakowały fabrykę dronów Geran w Jełabudze w Tatarstanie, to UAV wybudowane na bazie awionetek A-22 Foxbat, produkowanych przez kijowską firmę Aeropakt. A-22 przystosowany do roli drona kamikadze w porównaniu do pierwowzoru ma zmienioną część ogonową kadłuba. Ten ze zdjęcia spadł ubiegłej nocy gdzieś w Rosji nie dolatując do celu. Więcej zdjęć wraku na kanale telegramu warhistory Cyryla Fiodorowa.
#ukraina #wojna #rosja
Thorkill - Jest potwierdzenie wizualne tego co pisano już wcześniej. Ukr drony kamika...

źródło: 777

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@Thorkill: też ciekawe że cała ta konstrukcja jest zrobiona do zrzucenia małego gówienka dodatkowo doczepionego pod samolotem zamiast przerobienia tak aby usunąć część pasażerską, lub wypełnić ją ładunkiem.

Ale możliwe że przeróbki na taką skalę byłyby nieopłacalne, ale dalej wydaje się marnowaniem zasobów
  • Odpowiedz
też ciekawe że cała ta konstrukcja jest zrobiona do zrzucenia małego gówienka dodatkowo doczepionego pod samolotem zamiast przerobienia tak aby usunąć część pasażerską, lub wypełnić ją ładunkiem.


@Rad-X: może mieli nadzieję na powrót po zrzuceniu bombki?
  • Odpowiedz
A-22 przystosowany do roli drona kamikadze w porównaniu do pierwowzoru ma zmienioną część ogonową kadłuba.


@Thorkill: One całkiem sporo się różnią, to ujęcie tego z Tatarstanu - całkowicie ogon, przednia goleń podwozia, zaczep bomby i prawdopodobnie obudowa kabiny(ten z Tatarstanu wygląda jakby miał zabudowaną).
Prześwit między bombą a ziemią przy starcie wydaje się też bardzo mały, nie wiem jaki jest skok amortyzatorów podwozia ale na logikę jak samolot leży na plecach
funkmess - >A-22 przystosowany do roli drona kamikadze w porównaniu do pierwowzoru ma...

źródło: DRONE-CROP

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@funkmess: Zgadzam się, wygląda że tam jest dużo więcej zmian. Z A-22 jest silnik i jego sposób umocowania w przedniej części płatowca, rama kabiny (tyle że obudowana), zastrzały skrzydła wraz z samym skrzydłem, natomiast reszta to już zmiany wynikające z przystosowywania awionetki do roli drona kamikadze.
  • Odpowiedz
  • 1
@funkmess: Wygląda że zrobili kilka wersji tego drona-kamikadze. Może coś testują? Albo jeden jest ze zwiększonym zasięgiem a drugi z mniejszym? Tak strzelam ale dokładnie nie wiem.
  • Odpowiedz
@Thorkill: Ja obstawiam że to po prostu jeszcze etap chałupniczej budowy tj przerabianie poszczególnych samolotów czy to już gotowych czy na różnych etapach konstrukcji na drony - bez jakiegoś odgórnego, określonego projektu.
  • Odpowiedz