Wpis z mikrobloga

#iphone #apple

Hej chciałbym sobie kupić jakiegoś w miarę taniego iPhona i padło na 12 pro. Jak pytam sprzedawców jak bateria to piszą 85% max 87 sprawności. Widziałem jeszcze aukcje z wymienianą bateria na zamiennik dobrej jakości i mają 100% ale mam złe doświadczenia z zamiennikami. Chociaż może się mylę, może w iphonach są lepsze te zamienniki? Czy 85-90 % sprawności baterii to dramat?
  • 15
  • Odpowiedz
Na samym początku zwykle 100% trzyma długo, później mi do 89% leciało bardzo szybko i stanęło w miejscu parę miesięcy temu. Nie odczuwam żadnych problemów z baterią. Iphone z oryginalną baterią powyżej 90% będzie mało używany i mało kto taki sprzedaje. Nie ma czego się obawiać. Sam mam 14 PM.
  • Odpowiedz
@Ravu: Nie kupuj na aukcjach na allegro. Tam są telefony poskładane na nieoryginalnych częściach. Gwarancja takiego sprzedawcy nic ci nie da. Nie udowodnisz mu, że telefon działa zbyt krótko na baterii albo ekran nie ma takiego kontrastu jak powinien mieć.

Kup używany telefon od prywatnej osoby na olx. Iphony bardzo często są zadbane. Jest w czym wybierać.
  • Odpowiedz
@Ravu:
1. Zamienniki to gowno.
2. Jak z bateria bedzie kiepsko to sobie wymienisz w autoryzowanym serwisie za 3 stowki. Patrz na cene telefonu doliczajac te kwote i tyle.
  • Odpowiedz
@MercedesBenizPolska: Jak to nie, swój zawsze myję pod bieżącą wodą. Galaxy S10 przed serwisem również (po serwisie 2 razy tak robiłem i po obu razach musiał wrócić na serwis, po tym zmieniłem na iPhone). Poprzednie wszystkie telefony z IP67-IP68 telefony myję wodą z mydłem dla dezynfekcji. Dużo ludzi robi zdjęcia pod wodą bez dodatkowych etui. To wszystko jest do czasu aż będzie trzeba grzebać w telefonie.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@vnzb92: mogłem przeczytać wcześniej komentarz - kupiłem właśnie na aukcji allegro u jakiegoś sprzedawcy z samymi pozytywami. Do tej pory miałem one plusa 6t i mam przemyślenia czy to ten egzemplarz taki jest czy to po prostu iPhone 12 Pro to taki telefon. Na one plus na spokojnie bateria wystarczała na cały dzień (od 8 do 22 przy około 20% baterii) przy takim użytkowaniu jak opisze. Tutaj przy 1h30min nawigacji z
  • Odpowiedz
Jak kupiony na allegro to możesz się spodziewać, że ma w sobie zamiennik baterii i nieoryginalny ekran. Do kompletu kabel bez MFI i zamiennik ładowarki za 15zł. Taki jest standard na allegro :-)

Ile dałeś?

Zawsze masz 14 dni na zwrot. Zobacz, czy jest coś sensownego na OLX i zastanów się, czy nie warto oddać.
Ja mam 12 Pro i 80% kondycje baterii i raz dziennie muszę podładować.
  • Odpowiedz
@vnzb92: Nawigacja akurat dużo baterii zjada.

I wszystkie aplikacje od Meta również - Instagram, Messenger, Facebook zawsze Cię wyzerują.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@vnzb92: ~~1650 zł no to teraz jak używałem to ta nawigacja mogła rzeczywiście dać w tyłek. Bo jest trochę lepiej. Podłączyłem telefon do 3utools i bateria wydaje się oryginalna ale przy ekranie mam serial number N/A więc wszystko wiadomo ( ͡° ͜ʖ ͡°) niby Face ID i True Tone działają ale świeci średnio mam wrażenie jak na to co napisali w specyfikacji. Trochę w kropce jestem bo
  • Odpowiedz
1650 zł z nieoryginalnym ekranem i baterią 80%. Chyba przepłaciłeś Miras ( ͡º ͜ʖ͡º)
Przynajmniej ma dużą pamięć?

Przykładowe ceny z OLX:
1350zł - iPhone 12 Pro 128GB, Bateria 80%
1499zł - iPhone 12 Pro 128GB, Bateria 91%


Jak dobrze poszukasz to od razu z casem magsafe, oryginalną ładowarką i kablem trafisz.

Odsyłaj puki możesz.
vnzb92 - 1650 zł z nieoryginalnym ekranem i baterią 80%. Chyba przepłaciłeś Miras ( ͡...

źródło: Zrzut ekranu 2024-04-30 o 09.29.03

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@vnzb92: baterie mam 91%, telefon w ładnym stanie, reszta się zgadza (,) Pamięć 128gb. Patrząc na olx w moich okolicach (Rzeszow) nie mam tak dobrych ofert z bateria w miarę dobrej kondycji, no i jednak trochę ciężko było by mi zaufać komuś z daleka z wysyłką skoro olx nie chroni kupujących :/
  • Odpowiedz