Wpis z mikrobloga

Zaczynam grać w poe, super się bawię, mam z neta build Lightning Arrow, niedługo skończę akty. Po aktach zaczyna robić się mapy, ale też coś słyszałem o różnych mechanikach typu Heist, Harvest itd. Niektóre z nich spotykałem już na aktach. Jak to wygląda? Robienie tych mechanik polega na tym, ze gra się mapy i podczas grania na tych mapach losowo te mechaniki się generują? Czy jakoś się je w endgame inaczej włącza? A jak inaczej się je włącza to w endgame robić jakieś mechaniki czy po prostu mapy? Czy to i to na zmianę?
Jaka mechanika będzie dobra dla nowego gracza?

#pathofexile
  • 6
  • Odpowiedz
@liter_wody: W endgame masz ogromne atlasowe drzewko, takiej wielkosci jak drzewko pasywek do buildi, mozesz sobie tak skonfigurowac te atlasowe drzewko, zeby abusowac jedna, dwie lub nawet wiecej mechanik ligowych. A jak poznasz wszystkie mechaniki i je przetestujesz to sam zdecydujesz, co Ci sie podoba i jaki kontent chcesz farmic. Moge Ci tylko podpowiedziec, zeby nie sugerowac sie czyims drzewkiem do atlasu i grac ten kontent, ktory jest najbardziej profitowy, tylko
  • Odpowiedz
@liter_wody: Robiąc mapy dostaniesz dostęp do kolejnego drzewka rozwoju, tym razem atlasu, i tam będzie można wybrać które mechaniki mają pojawiać się na mapkach częściej i "dawać więcej" a które mają się zupełnie nie pojawiać.
  • Odpowiedz
@imixiu @Spojler22 Rozumiem. Czyli ten Atlas to już sobie będę rozwijał po swojemu w takie mechaniki co mi się bardziej podobają, a nie według buildu jak na pasywkach.
Czyli te granie mechanik polega na graniu mapek, tylko że w Atlasie będę wybierał które mechaniki mają mi się pojawiać na mapach częściej a które nie? Dobrze rozumiem? :D
  • Odpowiedz
@liter_wody: W uproszczeniu tak. Mechaniki będą się pojawiać na mapkach. Choć są też takie, które robi się w innych miejscach a na mapkach zdobywa się np: wejściówki czy inną formę "opłaty" za możliwość korzystania z nich.
  • Odpowiedz
@liter_wody: Tak w skrocie to tak, endgame polega na lataniu mapek, farmienia currency kontentem, ktory lubisz i ulepszania swojego buildu, potem moze zmiany w cos innego. Pamietaj, zeby biale mapy robic magic ( potraktowane orb of transmutation ), zolte mapy rare czyli potraktowane orb of alchemy, a czerwone mapy rare corrupted ( alchemy orb, a potem vaal orb na to ), tylko wtedy bedziesz dostawac dodatkowy punkt do drzewka atlasu. Potem
  • Odpowiedz