Wpis z mikrobloga

Mam #firestick, wersja z 2021 roku.
Działa generalnie dosyć fajnie, pomimo swoich lat. Mam tylko jeden problem: pilot nie do końca działa.

Dalej jak ten dziadek muszę używać dwóch pilotów, bo niestety na pilocie od firesticka nie działa zwiększanie/zmniejszanie głośności, nie da się też włączyć/wyłączyć nim telewizora. Za to bezproblemowo steruje aplikacjami itp.

Znalazłem na necie rozwiązanie: Kontrola urządzenia > Zarządzaj urządzeniem > TV > Przełącz telewizor. Wybierz „Zmień telewizor”
(Jeżeli ktoś ma po ang: Settings, Equipment control, Manage Equipment, TV, Change TV)

I faktycznie to działa, tyle że... na jakiś czas. Po 5 min, może czasem nawet 30 min, firestick chyba resetuje to ustawienie i znowu połowa funkcji pilota nie działa. I to bez wyłączania telewizora czy coś, po prostu wystarczy kilka minut.
Dodam, że testowałem zmianę tego na kilku telewizorach/monitorach, zawsze z tym samym skutkiem.

Czy ktoś może miał podobnie i wie co jeszcze trzeba ustawić?

#iptv
  • 7
  • Odpowiedz
To musisz chyba rzeczywiście mieć coś z pilotem. U mnie to działa bez problemu, nawet gdy podróżując często zmieniam to ustawienie by obsługiwać różne marki telewizorów w hotelach. Jedyne co przychodzi mi do głowy, to reset pilota (gdzieś czytałem, że można to zrobić), fabryczny reset firesticka w ostateczności. Pogoogluj tą frazę.
  • Odpowiedz
  • 0
@zdenek_smetana: Właśnie w międzyczasie poczytałem o resecie pilota i zapewne wieczorem spróbuję, bo nic do stracenia nie mam.

Jedynie na tyle jestem scepytczny, że po tej całej operacji "zmień telewizor" to odmienia się w opcjach ponownie na poprzedni telewizor, więc trochę bardziej wygląda na problem z firestickiem niż samym pilotem.
  • Odpowiedz
@innovi kupowałeś na Amazonie? Ja bym do nich napisał na chat, tylko od razu wybierz że chcesz po angielsku rozmawiać, żeby gadać z pajetem. Jak będziesz miał szczęście to ci nowe urządzenie wyślą
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@johny-kowalski firesticka kupiłem gdzieś we Włoszech na wakacjach, a jakimś ich Mediaexpert tamtejszym, ale może nie zaszkodzi i tak napisać do ich supportu, może jakich Pajet będzie wiedział.
  • Odpowiedz
@innovi: Odłącz urządzenie Fire TV i poczekaj 60 sekund.
Jednocześnie naciśnij i przytrzymaj przyciski W lewo Menu i Wstecz . Przytrzymaj je przez 12 sekund.
Zwolnij przyciski i poczekaj 5 sekund.
Wyjmij baterie z pilota.
Podłącz urządzenie Fire TV i poczekaj, aż zobaczysz ekran z informacją, że pilota nie można wykryć.
Włóż baterie z powrotem do pilota.
Naciśnij przycisk Strona główna . Porada z Amazon..
  • Odpowiedz