Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@smilealittlebit: ogólnie czytanie ze zrozumieniem to mega problem dla większości społeczeństwa. Wystarczy spojrzeć choćby na użytkownika @Lardor - chłop w życiu żadnego aktu prawnego na oczy nie widział, ale twierdzi, że jak będzie miał opinię rzeczoznawcy (nie mając statusu samochodu zabytkowego) to SCT go nie obowiązuje xD

Jak pytam o podstawę prawną to chłop wrzuca link do Onetu (xD), gdzie zresztą jak byk napisane jest, że dotyczy to wyłącznie pojazdów zabytkowych,
  • Odpowiedz
@smilealittlebit: Jak to nie są zwiazane z Krakowem ??? A k*WA Z CZYM ??? CO ZA DEBIL

Szczegółowe minimalne wymogi dla pojazdów zgodnie z aktualnym projektem uchwały wprowadzającej SCT prezentują poniższe grafiki (źródło grafik: www.ztp.krakow.pl):

https://gazetakrakowska.pl/krakow-616-uwag-mieszkancow-do-strefy-czystego-transportu-jest-projekt-naklejki-i-propozycje-wiekszych-obostrzen-dla-wjazdu-do/ga/c1-16205305/zd/55640211
cyberspace - @smilealittlebit: Jak to nie są zwiazane z Krakowem ???  A k*WA Z CZYM ?...

źródło: Zrzut ekranu 2024-04-24 o 08.58.59

Pobierz
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@smilealittlebit: to napisz mi pan, jak e końcu jest. Ja tutaj mirko scrolluję, a nie w artykuły klikam. Jak kliknę, to mi kolejność wpisów zmieni i nie będę wiedział gdzie skończyłem.
  • Odpowiedz
@kiciek: jest więc tak, że ostateczna wersja uchwalonego SCT (ta zablokowana przez sąd), miała mieć następujące wymogi:

trzy różne okresy, początkowy, przejściowy i ostateczny

Do 30 czerwca 2026 r. pojazdy zarejestrowane po raz ostatni przed 1 marca 2023 r będą musiały spełniać następujące wymogi:
- w przypadku pojazdów zasilanych benzyną (także z instalacją LPG) – minimum norma Euro 1/ Euro I lub odpowiadające im daty produkcji,
- w przypadku pojazdów z
  • Odpowiedz