Wpis z mikrobloga

Pytanie do posiadaczy #steamdeck . Jutro zgodnie z waszym wskazaniem w mojej ostatniej ankiecie, przyjdzie do mnie na miesiąc maszynka od Valve w ramach wynajmu z plenti i chciałbym sobie go do soboty na spokojnie skonfigurować i przygotować na start sobotniego tripa.

Czy jest coś na co miałbym zwrócić osobiście szczególną uwagę żeby korzystało mi się lepiej z tego urządzenia???
I pytanie czy mogę go podłączyć np. do PC celem skopiowania gier z PC czy też obrazów płyt do np. emulacji na dysk urządzenia bez potrzeby jego rozbiórki???

#steam
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RexRX: Jest chyba jakiś plugin do podłączenia decka pod PC i przesyłania, ale ogólnie to fabrycznie się nie da. Najlepiej zrzucić na dysk przenośny i potem na decka przekopiować, a do mniejszych plików to jakiś dysk google albo KDE connect i przesyłasz po wifi.
  • Odpowiedz
@RexRX: wystarczy ze masz wifi 5ghz i transfery są piękne. jak masz gierkę zainstalowaną na stacjonarce, to jak jest w tej samej sieci lokalnej to będzie ciągnęło ze stacjonarki. chyba domyślnie jest ta opcja włączona.
  • Odpowiedz
@betju: tak, tak skromny światłowód 500mb więc transer na poziomie 5-10mb to normalne.. próbowałem KDE mam też FZ i nawet z pendrajwa idzie wolno. Ale możliwe że przez to że nie na dysk decka a karte SD w nim.
  • Odpowiedz
@RexRX jak próbujesz zainstalować grę którą masz na kompie na decku na tym samym koncie, to gra przesyła się bezpośrednio z kompa, a nie pobiera.

A co do przesyłania obrazów to przesyłałem winpinatorem i działało jak złoto.
  • Odpowiedz