Wpis z mikrobloga

Hej, orientuje się ktoś jak wyglądają sprawy spadkowe i co może być potrzebne?
Dwójka właścicieli nie żyje. Mieli działkę, nie ma KW, w rejestrze gruntów jest tylko akt własności ziemi.

Właściciele mieli dzieci, które nie żyją. Te dzieci mają dzieci które żyją i przeprowadzają sprawy spadkowe.
Aktualnie została przeprowadzona sprawa o ustanowienie spadkobierców po właścicielach, następnie po 4 z 5 dzieci. Teraz jest ostatnia sprawa o ustanowienie spadkobierców kawalera który nie miał dzieci.
Jeśli sąd klepnie na pierwszej rozprawie to po 2 tyg wyrok będzie prawomocny.
Wszystkie sprawy spadkowe kończyły się “ułamkami spadku”, na żadnej nie było informacji o działkach i majątku.

Co wtedy dalej? Idziemy wszyscy w 10 osób do notariusza i załatwiam z nimi kupon i w ciągu miesiąca działka jest moja?
Czy potrzebne są koleje rozprawy o dział spadku czy coś? Albo sprawa o ustawienie właściciela działki z aktu własności ziemi i utworzenie ksiegi wieczystej z nowymi właścicielami i dopiero wtedy mogę kupić?

Ciężko uzyskać mi jakiekolwiek informacje, notariusz nic nie powiedział, a spadkobiercy nie mają czasu dopytać i na razie przeprowadzają sprawy spadkowe

Chciałbym wiedzieć mniej więcej co jeszcze należy przeprowadzić i ile może to potrwać

#notariusz #spadkobiercy #spadek #dzialka #budownictwo
  • 5
  • Odpowiedz
  • 0
@SpacMiSieChce: prawnik nic ci nie powie bo nie jestem właścicielem :) muszę przyjść ze spadkobiercami.
Potrzebuje wiedzieć orientacyjnie jakie potrzebne są kroki i ile może to potrwać. Do takiego czegoś nie będę ciągał ludzi po notariuszach.
Oni sami rozpoczną procedurę po uprawomocnieniu ostatniego wyroku, ale potrwa jeszcze z miesiąc
  • Odpowiedz