Wpis z mikrobloga

Czy ktoś używał endorfy navis 360 na topie obudowy? W takim przypadku trzeba obrócić wentylatory na chłodnicy, żeby wywiewało powietrze ze środka? Domyślnie wygląda na to, że wentylatory wciągają powietrze z zewnątrz, tak jakby założeniem był montaż na przodzie obudowy.
#pcmasterrace
  • 19
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Huntley i to nie będzie miało wpływu na chłodzenie CPU? W sensie czy te wentylatory mogą wywiewa powietrze że środka przez chłodnice, zamiast pobierać je z zewnątrz?
  • Odpowiedz
i to nie będzie miało wpływu na chłodzenie CPU?


@allocer: będzie miało, ale nie na tyle, żebyś się tym przejmował. Za to wyciągniesz sobie gorące powietrze z obudowy, skorzystają z tego pozostałe podzespoły.

No i przyznam szczerze, że na moje oko navis domyślnie jest ustawiony właśnie na montaż na topie i wyciąganie powietrza z budy.
gomjeden - > i to nie będzie miało wpływu na chłodzenie CPU?

@allocer: będzie miało,...

źródło: spc238-spc-navis-rgb-360-rev21-01b-png-www

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@gomjeden: Hmm, to ten model. Właśnie nie jestem w stanie rozpoznać, czy te wentylatory są skierowane do góry czy w dół. Generalnie mam zrobiony tak set, że przedni wentylator bierze powietrze z zewnątrz, tylni wypuszcza. Dolne pobierają do środka (w kierunku karty) i teraz jest Navis na topie, który nie wiem jak jest domyślnie zainstalowany - czy ma wentylatory intake czy exhaust. Wydaje mi się, że pobiera z zewnątrz do środka.
allocer - @gomjeden: Hmm, to ten model. Właśnie nie jestem w stanie rozpoznać, czy te...

źródło: navis

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@gomjeden: No właśnie, tak myślałem. Dlatego moje pytanie teraz, czy jak je przekręcę na drugą stronę, to to będzie miało duży wpływ na chłodzenie procesora? Raczej nie mogę tego zostawić tak jak jest, bo z dołu mi zaciąga powietrze do środka i z góry. Dołu nie zmienię, bo to bez sensu, więc kwestia tego czy mogę bezpiecznie obrócić te na chłodnicy?
  • Odpowiedz
@allocer: możesz je obrócić, ale nie ma to większego sensu. Gorące powietrze ucieka do góry, więc lepiej wypuścić je jak najszybciej z obudowy zamiast wtłaczać je z powrotem do środka. Zwłaszcza, że zimne powietrze zaciągnięte z zewnątrz ogrzeje się przechodząc przez finy chłodnicy i w ten sposób dostarczysz sobie jeszcze więcej gorąca do środka budy. Zostaw navisa tak jak jest.
  • Odpowiedz
  • 0
@gomjeden: Ale no właśnie w tym momencie mam tak, że dolne i prawe śmigła wtłaczają zimne powietrze, lewe śmigło wypuszcza ciepłe na zewnątrz, a to górne od navisa też je wpuszcza do środka. Dlatego myślałem, ze jak odwrócę te na navisie, to będą wypuszczać ciepłe ze środka przez chłodnice na zewnątrz i przepływ w całej obudowie będzie prawidłowy. Czy źle coś zrozumiałem?
  • Odpowiedz
Czy źle coś zrozumiałem?


@allocer: jeżeli wentylatory masz ustawione tak jak na obrazku, który pokazałeś, to navis będzie ciągnął powietrze z obudowy i wyrzucał na zewnątrz, przy okazji przepuszczając je przez chłodnicę.
  • Odpowiedz
  • 0
@gomjeden: No mam je domyślnie ustawione, tak jak były w zestawie, nic nie przekładałem. Ale one domyślnie wyglądają na intake, czyli biorą z zewnątrz do środka, a nie na dwrót.
  • Odpowiedz
  • 0
@gomjeden: No właśnie je widzę, jak patrzę od dołu - widzę ramki i kratkę chłodnicy. Nie tak jak patrząc z przodu obudowy na wentylatory - te są całkiem "mleczne", tak samo tylni. Dorzucam fotkę, coś tam widać.
allocer - @gomjeden: No właśnie je widzę, jak patrzę od dołu - widzę ramki i kratkę c...

źródło: went

Pobierz
  • Odpowiedz
@allocer: no właśnie ich nie widać ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo wentylatory zamocowane są ramką w stronę chłodnicy. Więc jest tak jak być powinno: wentylatory ciągną powietrze z zewnątrz i przepychają je przez chłodnicę.
  • Odpowiedz
  • 0
@gomjeden: No i o to mi chodzi, że nie powinny ciągnąć z zewnątrz tylko z wewnątrz na zewnątrz ;). Chodzi o to, że tak jak jest byłoby pewnie ok, gdybym nie miał wentylatorów na dole obudowy, które też ciągną do środka powietrze, wtedy by to nie miało znaczenia. Ale w moim przypadku dmucha do środka i z góry, i z dołu, zamiast wyprowadzać powietrze od dołu do góry. Stąd było moje
  • Odpowiedz
No i o to mi chodzi, że nie powinny ciągnąć z zewnątrz tylko z wewnątrz na zewnątrz


@allocer: z "zewnątrz" w sensie, że nie ciągną powietrza przez chłodnicę, tylko pobierają je sobie z otoczenia. Nie miałem tutaj na myśli wnętrza czy zewnętrza budy, tylko ogólnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@gomjeden: Ok, czyli tak jak jest domyślnie wyżej, to znaczy, ze wentylatory biorą powietrze z zewnątrz i dopiero dmuchają na chłodnice? Jakby były ramkami w dół to wtedy by znaczyło, że ciągną przez chłodnice do środka?
  • Odpowiedz