Wpis z mikrobloga

@joazaxa: Dla was fajnokremlaki to może i są to brednie, bo wolicie wspaniały kacapski rozsądny konserwatyzm ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Miejsce Polski jest na zachodzie, a kwik konfokacapów w tym zakresie nic nie zmieni
  • Odpowiedz
@Lemmonix: Jesteś po prostu głupi. Norwegia nie należy do UE, a jest częścią Zachodu, w tym częścią EOG. W obliczu coraz głupszych pomysłów UE najlepszym rozwiązaniem jest polexit i dołączenie do EFTA.

Kwik eurokacapów nic w tym zakresie nie zmieni.
  • Odpowiedz
@joazaxa: Przypomnij mi koleżko jak się ma norweska gospodarka i ich bogactwa naturalne do naszej sytuacji ekonomicznej? Gdzie my leżymy na mapie, a gdzie Norwegia? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@czasnawybory66
Zdrada stanu to przyjęcie euro i związana z tym utrata suwerenności w kształtowaniu polityki monetarnej. Wiem że po Glapińskim łatwo to obrzydzać, ale mimo wszystko lepiej mieć niż nie mieć, Grekom jej brak ostatecznie odbił się czkawką (przy czym oni jeszcze mogli mieć powód do wprowadzenia euro w postaci zachodniej turystyki, tymczasem do Polski praktycznie nikt nie jeździ).

Co do polexitu - obecnie nie ma sensu, ale jeśli UE dalej tak
  • Odpowiedz
@Lemmonix: Nasza sytuacja ekonomiczna sprawia, że nie stać nas na likwidację rolnictwa, przemysłu i transportu samochodowego oraz przejście na ogrzewanie pompami ciepła. Norwegię byłoby na to stać, natomiast z jakiegoś powodu nie zamierzają wchodzić do eurokołchozu.
  • Odpowiedz
@joazaxa: Tak jak przypuszczałem, zero konkretów xD To pozwól, że nakreślę ci obraz. My proszę kolegi, nie mamy żadnego własnego przemysłu, mocnego sektora technologicznego ani nawet złóż naturalnych. Na ten moment jesteśmy montownią zachodu położoną w przestrzeni kontestowanej przez kacapów. Na własnych warunkach z EU nie wyjdziemy, bo nie jesteśmy znaczącym krajem. Nawet Wielka Brytania tego nie zrobiła. Także głoszenie idei opuszczenia EU i osłabienia więzi z zachodem w momencie potencjalnej
  • Odpowiedz