Wpis z mikrobloga

Siema, ma ktoś i może ocenić jakość działania ANC w Sony wf-1000xm5? Niedawno je kupiłem i jak dla mnie to między włączonym i wyłączonym anc jest bardzo minimalna różnica, nadal słyszę kroki, mruczenie kota itd. nie wiem czy mam zbyt duże wymagania czy moje słuchawki przyszły zepsute

#sony #sluchawki #sluchawkibezprzewodowe
  • 17
@S2VBVT to coś masz nie tak, mi budsy 2 tak wyciszają, że trzeba serio mordę wydrzeć żebym usłyszał a to chyba półka cenowa niżej. Na spacerze na mieście też nic nie słychać (samochody itd)
via Android
  • 0
@krzysssss właśnie kiedyś mi ktoś mówił że nie słyszy w nich jak ludzie rozmawiają kilka metrów obok na przystanku i teraz się zastanawiam czy on przesadzał, czy z moimi jest coś nie tak
via Android
  • 0
@cukru na wszystkich próbowałem, według tego testu z aplikacji pasują m, jedynie przy s i ss jestem w stanie usłyszeć różnice w charakterystyce dźwięku ANC/off, jednak nie wpływa to na jakość tłumienia
@S2VBVT: Jeśli nie ma szczelności to w słuchawkach ucieka przede wszystkim bas, więc możesz też sam sprawdzić za pomocą, np. takiego testu: https://www.sensaphonics.com/pages/audio-seal-test

Słuchawki same z siebie powinny już dobrze tłumić, ANC wspomaga tłumienie w niskich częstotliwościach - jak na wykresie poniżej.

No i jeszcze hałas będzie tłumić sama muzyka, której słuchasz. Jeśli testujesz to bez muzyki to wciąż będziesz słyszał hałas, tylko po prostu na mocno zredukowanym poziomie.
cukru - @S2VBVT: Jeśli nie ma szczelności to w słuchawkach ucieka przede wszystkim ba...

źródło: msedge_H9bZ1ILcX7

Pobierz
via Android
  • 0
@cukru jak wrócę do domu to sobie to sprawdzę, ale z włączoną muzyką nadal nie widzę różnicy między anc/off, chociażby w dźwięku przejeżdżających obok samochodów
  • 0
@wicherq wczoraj je odesłałem, jakichkolwiek pianek bym nie używał ANC praktycznie nie dawało żadnych efektów, dałem koledze do sprawdzenia i też nie słyszał różnicy. Być może mamy jakieś niewymiarowe uszy, bo zwykle ANC w tych słuchawkach jest bardzo chwalone (albo moje były fabrycznie zepsute). Zamówiłem teraz Technics az80, we wtorek przetestuję. Wcześniej miałem jabry Elite 75t - i z wyłączonym ANC słyszałem mniej dźwięków otoczenia niż w xm5