Wpis z mikrobloga

Chce ogarnąć synowi nowszy komputer co do podzespołów to już mniej więcej wiem w co celuje, ale teraz pytanie o system operacyjny. Kupić windowsa 10 czy 11? Komputer będzie wykorzystywany do grania.

Drugie pytanie jak to jest z tymi wersjami windowsów BOX na USB z chin nowych niby seryjnie zamkniętych? Będzie jakiś problem z ich instalacja/aktywacja?

#komputery #systemyoperacyjne #windows
  • 5
  • Odpowiedz
@bit1: Jeśli chcesz lewy windows, to Ci wystarczy do aktywacji - https://massgrave.dev/ Po co płacić chińczykom czy innym paserom za niby oryginalnego windowsa? Przy wykorzystaniu powyższego narzędzia masz aktywację jak przy oryginalnym windowsie, nie jest to żadne szkodliwe oprogramowanie czy podejrzany skrypt ani wirus.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@prawilnik niby to samo ale te wersje z chin o których myślę przychodzą niby w oryginalnym opakowaniu na pendrive lub dvd mają nalepkę więc w razie czego jest to powiedzmy jaka dowód że system chciałem nabyć w legalny sposób tym bardziej że zakup byłby przez allegro a allegro powinno weryfikować czy wystawione oferty nie łamią prawa
  • Odpowiedz
@bit1: Chłopie, nie mamy roku 2004 że Ci policyjne Gestapo wbija do domu i weryfikuje czy masz wszystko legitne, z resztą nawet w tamtych czasach to były w większości miejskie legendy. Chińskie naklejki i pendrive'y nic nie znaczą, bo Windows to usługa, a autentyczność Microsoft zweryfikuje samym kluczem.

Bierz skrypt z massgrave.dev i się nie zastanawiaj, szkoda kasy na coś co równie dobrze będzie tak samo legalne jak klucz z aktywatora.
  • Odpowiedz