Wpis z mikrobloga

Moja matka przez całe moje dzieciństwo wywierała na mnie ocenowy terror. Jak miałem złe oceny, to miałem #!$%@?. Wmawiała mi, że jestem leniwym debilem i nic nie osiągnę. Ja nie potrafiłem się uczyć. Chciałem to robić, ale nie potrafiłem. Nigdy się nie uczyłem, bo nie wiedziałem jak. Umiałem jedynie to, co zapamiętałem na lekcji. Technika zdałem jako najlepsza osoba z klasy, a matury nie zdawałem, bo mnie nie dopuścili. W ostatniej klasie technikum miałem problemy psychiczne i dużo wagarowałem. Mogli mnie całkowicie wyrzucić, ale pozwolili mi napisać dwa egzaminy komisyjne i skończyć szkołę. Do dziś mam sny, że nie ukończyłem szkoły. Mieszkam obecnie w Niemczech i tutaj wystarczy mi sam technik żeby iść na studia logistyczne. Studia dualne, praca połączona z nauką. Za to dostaje się miesięcznie 1300-1600 euro. Za to można spokojnie przeżyć i jeszcze coś odłożyć.

Jeśli zdiagnozują u mnie ADHD, to będę miał na papierze, że moja matka robiła mi terror o oceny, a nie poszła do lekarza, skoro coś było nie tak. Wiem, że widziała, że coś jest nie tak ze mną. Jednak ograniczone myślenie pozwoliło jej jedynie stwierdzić, że taki już jestem i trudno. Dziwne dziecko się urodziło. Literalnie czułem się, jakby cała rodzina podświadomie zrobiła sobie ze mnie nieudacznika i kozła ofiarnego.
  • 2
  • Odpowiedz
@Berkel_88: kiedyś przeczytałem gdzieś że ADHD zostało wymyślone. I sam twórca to potwierdził przed śmiercią. Tak bardzo to zostało w mojej głowie że całkowicie wyparłem z siebie to że mogę mieć coś takiego. Według mojej mamy adhd to dziecko które robi #!$%@?. Ja byłem spokojnym dzieckiem, a #!$%@? miałem w głowie. No i moja mama stara nie jest, bo ma 47 lat teraz.
  • Odpowiedz